Tohle není normální, prohlásil šéf Slavie Tvrdík na pokračování kauzy Kúdela

Ani po osmi měsících není rozhodnuto. Kauza údajně rasistického chování stopera sešívaných Ondřeje Kúdely i nadále pokračuje a podle šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka se stala politizovaným procesem.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Téměř osm měsíců uplynulo od kontroverzního utkání mezi pražskou Slavií a skotskými Rangers, při kterém měl stoper sešívaných Ondřej Kúdela rasisticky urazit finského obránce tmavé pleti Glena Kamaru. UEFA udělila českému reprezentantovi desetizápasový trest, přesto celá situace stále není u konce, což trápí také šéfa pražské Slavie Jaroslava Tvrdíka. „Je to kauza, která mě velmi trápí. Není normální, není to spravedlivý proces,“ prohlásil pro AREA114.

Tvrdíkovi se nelíbí, že kontroverzní kauzu neřeší sportovní soudy, ale skotské státní zastupitelství. „Dneska jsem si jistý tím, že je to politizovaný proces. Není normální, aby když jsme hráli v březnu a dnes je listopad, tak Ondra byl stále v situaci, kdy je proti němu vedeno trestní řízení a nebyl obviněn a nebyl ani vyslechnut,“ pokračuje. „My celou dobu nabízíme a deklarujeme, že jak hráč samotný, tak účastníci toho incidentu jsou k dispozici,“ doplnil.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Sešívaní již dokonce podle Tvrdíkových slov odeslali do Skotska výpovědi všech účastníků incidentu a kontaktovali všechny instituce. „Já už jsem intervenoval u jejich státního zástupce, u našeho Ministerstva spravedlnosti, obracel jsem se dopisem na českého Ministra zahraničních věcí, aby zkusil cestou našeho velvyslance požádat skotské představitele, aby se ten proces nějakou formou uzavřeli a vyřešili. Je mi hrozně líto, že to prostě nejde,“ uvedl.

Kúdela je obětí celé kauzy, tvrdí Tvrdík

Nechápu to, proč se nedějí žádné úkony a proč to tam už měsíc leží a Ondra i klub je v téhle nepříjemné situaci,“ pokračuje s tím, že je podle něj nyní čtyřiatřicetiletý stoper obětí celé kauzy. „Myslím, že Ondra je místo spravedlivého procesu obětí nějaké kultury, která se šíři západní Evropou. Při respektování základních principů té kultury, které lze pochopit, máme jinou civilizační zkušenost a nerozumíme tomu,“ dodává s tím, že Slavia zůstává aktivní v možném řešení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Během nadcházejících dní by se se skotskou stranou měla setkat nová česká velvyslankyně ve Velké Británii Marie Chatardová. „Vybavili jsme jí podklady od našich advokátů o tom, jak ta situace vypadá a jaká je náš pohled s tím, že nabízíme znovu součinnost,“ doplnil Tvrdík a jedním dechem dodal, že žádá skotskou justici, aby konala. „My nejsme rasisti a kategoricky to odmítáme,“ pokračuje.

Naopak naše projekty míří na spolupráci s africkými hráči a věřím, že se i oni u nás cítí dobře a opakovaně se zastávají klubu,“ řekl s tím, že velvyslankyně by měla předat také osobní dopis, který žádá skotský klub ke společné iniciativě. „Chceme nabídnout Rangers řadu iniciativ, jak se usmířit. Jsme připraveni se s nimi bavit o tom, jak hledat porozumění a podporovat politiku boje proti rasismu,“ zakončil.

Zdroj: AREA114

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní