To jsou výplaty! Kdo z české ligy vydělává nejvíc? (2. část)

i Foto: transfermarkt.com
                   

V předchozím článku jsme vám představili trojici fotbalistů působících v české nejvyšší lize, z jejichž měsíční gáže se nám doslova protočily panenky! To však není nic v porovnáním s následujícími čtyřmi hráči, kteří jsou na tom ještě mnohem lépe. Dokážete si dopředu tipnout, o kom je vlastně řeč?

4. místo – Miroslav Stoch

V tomto případě jsme s hodnocením na rozpacích. Slovenský záložník Miroslav Stoch totiž bezesporu patří mezi největší hvězdy slávistického kádru a když nastoupí, odvede prakticky pokaždé nadstandardní výkon. Několikrát byl dokonce u rozhodujících situacích, kterými přispěl ke konečnému stavu zápasu na výsledkové tabuli. Devětadvacetiletý fotbalista se přibližně od poloviny uplynulého ročníku na hřiště dostával pouze jako střídající hráč, místo v základu mu sebrali jiní.

Nakonec se z něj stal žolík, po němž Jindřich Trpišovský sáhl, když se zápas nevyvíjel ve prospěch slávistů. Tato role Stochovi padne jako ulitá, měl by v ní pokračovat i následující rok. Za to jej čeká sladká odměna v podobě 2,2 milionu na bankovním účtu každý měsíc!

3. místo – Tal Ben Chaim

Nyní se pomalu, ale jistě, dostáváme k nejhorším investicím pražské Sparty, které přišly ještě za dob Andrea Stramaccioniho a klubovou kasu tíží dodnes. Tím prvním špatným obchodem je Izraelec Tal Ben Chaim, který měsíčně pobírá skvostné tři miliony, ovšem na hřišti toho zatím moc nepředvedl. Dá se v podstatě říci, že o něm sparťanští fanoušci moc neví, letos totiž odehrál jen dva zápasy, celkově jich během dvou let stihl jen dvacet.

To vzhledem k jeho platu skutečně není lichotivá bilance, co říkáte? Tragická je také jeho střelba, na kontě má zatím stále nula branek, zkrátka ofenzivní záložník a příležitostný útočník, jak má být (samozřejmě ironicky)!

2. místo – Samih Kaya

Grilování sparťanských zahraničních posil pokračuje! Dalším omylem bývalého italského kouče se stal rodák z Turecka Semih Kaya, který v základní sestavě letenského klubu vydržel pouhých sedmnáct zápasů. Poté o padesátimilionovou investici přestal být na Letné zájem, vrátil se tedy zpátky do domácího Galatasaraye, ovšem pouze na hostování.

Tam odehrál minimum zápasů, před letní pauzou jej Sparta „za odměnu“ dostala zpátky a momentálně jej na soustředění zkouší. Jeho vyhlídky nejsou růžové, stoperů je hodně a ostatní mají mnohem lepší formu. Ve prospěch osmadvacetiletého fotbalisty nehovoří ani výše měsíční gáže, která je 3,5 milionů korun!

1. Tomáš Souček

Skutečně v tomto žebříčku nechceme nadržovat Slavii, nicméně každý fanoušek musí střízlivě přiznat, že její investice jsou mnohem povedenější. Vezměte si například Tomáše Součka, který je absolutně nejlépe placeným fotbalistou v českých vodách. Měsíčně si přijde na čtyři miliony korun, podepsal s vedením klubu novou smlouvu na pět let. Stal se nejlepším hráčem uplynulé sezóny a pokud jej Slavia v zimní přestávce prodá, přijde si bezpochyby na neskutečný balík peněz! Tím pádem se jí měsíční investice s přehledem vrátí, takhle by to z obchodního hlediska mělo vypadat!

Foto: transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články