To byl fofr. Barcelona odvolala trenéra a hned našla náhradu

Foto: barometr.kg

Když Barcelona ve čtvrtek vypadla v semifinále španělského Superpoháru, při utkání s Atlétikem Madrid, vyvolalo to velké emoce. A i když Barcelona současně vede španělskou ligu, nezůstala její prohra bez odezvy ze strany vedení. Jak už to v takových situacích bává, tak první na ráně je vždy trenér. A tak tomu bylo i v tomto případě.

Ernesto Valverde byl odvolán

Odvolaným trenérem Barcelony byl Ernesto Valverde, který začal slavný velkoklub trénovat už v létě roku 2017. A rozhodně se mu nedařilo nijak špatně, pokud jde o úspěchy ve španělské lize, nebo v rámci pohárových utkání. Ostatně prvenství v Superpoháru a také v domácím poháru, a dále dvakrát ligový titul, to rozhodně neukazuje na to, že by Ernesto Valverde svou funkci nezvládal.

Podívejme se však na poslední dobu, kdy se slavnému španělskému klubu rozhodně nedařilo tak, jak se očekávalo. Právě vyřazení v Superpoháru předtím také problémy v Lize mistrů zapříčinily, že pod trenérem začala postupně více kývat jeho židle. A nyní došlo k očekávanému.

Už má nového trenéra

Barcelona to vzala celkem hopem, jelikož už má trenéra nového. A tím se stal Quique Setién, který dříve působil v klubu Betis Sevilla. Nyní našel angažmá v Barceloně, kde by měl podle smlouvy vydržet do června 2022. Co bude dále, nebo zda nenastane něco dříve, to je ve hvězdách. Nyní ho čeká poměrně jasný úkol, a to zvednout tým na úroveň, aby dokázala dominovat i jinde než jenom v domácí lize. Uvidíme, jak se mu bude tento jasně zadaný a očekávaný úkol dařit.

Barcelona kontaktovala více lidí

Podle všeho nebyl Quique Setién prvním jménem, které padlo. Dle dostupných informací byl osloven také Xavi, který však trénuje v Kataru tým Al Sád a nechtěl z něho odcházet. Dalším osloveným člověkem měl být i Ronald Koeman, známý hlavně ze svého působení v nizozemské reprezentaci.

Foto: barometr.kg