Thuram: Messi mi dal jeho kopačky. Lituji toho každý den

V deseti letech se dnešní opoře francouzské reprezentace splnil sen a setkal se s Lionelem Messim. Proč přesto na vzpomínku s Argentincem nerad vzpomíná?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jeho příběh je důkazem, že jablko nepadá daleko od stromu. Šestadvacetiletý kanonýr Marcus Thuram je dnes oporou francouzské reprezentace a Interu Milán, přesto zatím úspěchy svého otce nepřekonal. A není divu, v rodném listu má totiž jméno jednoho z nejlepších obránců předešlé generace Liliana Thurama, který zářil v dresu Monaka, Parmy, Juventusu a Barcelony.

Když hrál finále světového šampionátu 1998, nebyl mi ještě ani rok. Pochopil jsem, kdo je mým otcem až asi o dekádu později. Ale když ho vidím, nepřemýšlím o něm jako o úspěšném fotbalistovi: je to můj otec, a to je vše,“ přiznal Marcus Thuram s tím, že se s otcem nechce srovnávat. Někdejší slavný bek mu však radí v řadě fotbalových záležitostí. „Probírám s ním zápasy, je hodně náročný. Ale tak je to nejlepší,“ svěřil se serveru DAZN.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stává se, že odcházím ze zápasu šťastný, protože jsem dal gól. Ale otec mi vždycky říká, ať se uklidním a snaží se mi nějaké věci vysvětlovat,“ dodává s úsměvem. Letní posila italského Interu přesto doplňuje, že je za otcovy geny ráda. Mladý Marcus totiž pravidelně navštěvoval otcovy tréninky a jako desetiletý se setkal i s argentinským kanonýrem a osminásobným držitelem Zlatého míče Lionelem Messim.

Thuram: Messi mi půjčil svoje kopačky

Když mi bylo deset let, byl jsem na tréninku svého otce v Barceloně. Neměl jsem sebou kopačky, ale přesto jsem se chtěl si chtěl s ostatními dětmi hrát. Tehdy ještě mladý Messi tam byl taky a měl skoro stejnou velikost bot jako já: já tehdy měl 38 a on 40-41,“ vzpomíná na setkání s tehdejším velkým talentem slavné barcelonské akademie. „Messi mi půjčil svoje kopačky a pak mi řekl, že si je může nechat,“ pamatuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak však sám přiznává, obuv mu nevydržela dlouho. „V deseti letech jsem si neuvědomoval, co se právě stalo. No a tak jsem je druhý den dal svému kamarádovi,“ doplňuje s tím, že svého kroku po letech nerad vzpomíná. „Velmi toho lituju,“ doplňuje dnešní kanonýr Interu Milán.

Patří Lionel Messi mezi nejlepší hráče všech dob?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články