Teplice musí zaplatit pokutu 120 tisíc korun. Bylo mokré hřiště

Zdroj fotografie: twitter.com

Že byla liga přerušena, ještě neznamená, že byly zapomenuty všechny problémy, na které se upozornilo. Příkladem je i podmáčené hřiště v Teplicích. Za něho musí domácí klub zaplatit pokutu ve výši 120 tisíc korun.

Přerušením ligy kvůli koronaviru se už zapomnělo na celou řadu prohřešků, které se v minulosti v naší první lize udály. Ale zcela smazány rozhodně nebyly. Všemu, co se událo, se bude Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace i nadále věnovat. A už v tom začíná. Příkladem je pokuta pro Teplice, za špatně připravené hřiště na ligový zápas.

Zdroj fotografie: twitter.com

Pokuta ve výši 120 tisíc korun

Nejde rozhodně o žádnou symbolickou pokutu, jelikož Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila Teplicím finanční trest, který činí 120 tisíc korun českých. A to rozhodně není žádná malá suma. Trest přišel za to, že jejich hřiště nebylo na ligový zápas připraveno tak, jak by mělo být. Hřiště bylo podmáčené a tedy nezpůsobilé hraní.

Problém s odložením zápasu

Hlavním důvodem udělení pokuty nebylo ani tak to, že bylo hřiště vlivem hustého sněžení dne 29. února mokré a podmáčené. Vlivem těchto okolností byl duel odložen na termín 11. března. Ani v toto datum se ale zápas nakonec neodehrál, a to opět z důvodu podmáčeného stavu. Toto už disciplinárka odmítla respektovat a udělila Teplicím trest.

Počasí nehrálo vliv

Zatímco v prvním případě, na konci února bylo polehčující okolností husté sněžení a vydatnost srážek, tak v březnovém termínu nebylo počasí až tak špatné na to, aby se hřiště nedalo připravit. Že se to Teplicím nepovedlo, bylo dáno hlavně špatným provedením celé hrací plochy, na což byly v minulosti Teplice několikrát upozorněny a věděli o tom.

Zdroj fotografie: twitter.com

Hrát se bude v sobotu

Tento již dvakrát odložený zápas by se měl nakonec uskutečnit až v sobotu, tedy zítra. Tímto zápasem tak bude odstartována liga po koronavirové pauze. Ale jeden otazník zde přece jenom možná bude. Netýká se bezpečnosti s ohledem na nemoc covid-19, ale toho, že v sobotu by mělo podle předpovědi meteorologů zase pršet. Snad to Teplice tentokrát zvládnou bez problémů a duel s Libercem už budou moci odehrát.