Prohra na Spartě? Končíš! Teplice mají nového trenéra, zachraňovat je bude známé jméno

Fotbalové Teplice se po sobotní porážce na pražské Letné zůstávají těsně u dna tabulky. Vedení Severočechů se proto rozhodlo k razantnímu kroku.

i Zdroj fotografie: FK Teplice
                   

Z posledních pěti utkání získali pouhý bod a mají nejhorší ligovou formu. Proto není divu, že se fotbalové Teplice propadají ligovou tabulkou. Aktuálně jsou na čtrnácté barážové příčce a mají pouze dvoubodový náskok na poslední Zlín. Vedení severočeského klubu se proto rozhodlo pro razantní řešení do dalších záchranářských bojů. Po prohře 4:1 proti pražské Spartě sáhlo k trenérské výměně.

Na lavičce končí po déle než roce trenér Jiří Jarošík, který vedl klub od předloňského září. „Jiřímu Jarošíkovi jednoznačně patří poděkování za to, co s týmem dokázal, jenže úvod jara se mužstvu hrubě nevydařil výsledkově ani herně a naším prvořadým úkolem je nyní nastartovat tým před sérií důležitých zápasů, které nás čekají,“ uvedl v prohlášení ředitel klubu Rudolf Řepka. Severočeši se pokusí v záchranářských bojích vsadit na známé jméno.

iZdroj fotografie: FK Teplice

Mužstvo povede někdejší trenér Jablonce, Varnsdorfu, Hradce Králové či slovenské Podbrezové Zdenko Frťala. Ten dříve působil jako šéftrenér teplické mládeže a za Teplice odehrál 237 ligových utkání. „Jsem připraven na sebe vzít velkou zodpovědnost, působím v klubu druhým rokem a jsem vděčný, že klub zvolil mě za hlavního trenéra. Jako první budu chtít mluvit se všemi hráči, protože momentálně to bude hodně o mentálním nastavení,“ uvedl.

Frťala: Necháme na hřišti všechno

Podle Frťaly je cílem také potěšit maximálními výkony příznivce severočeského mužstva. „V každém zápase se budeme chtít prezentovat stylem hry, aby fanoušci odcházeli ze zápasů s pocitem, že hráči nechali na hřišti všechno,“ zdůraznil před nedělním zápasem proti Zbrojovce Brno. Podle ředitele klubu Rudolfa Řepky by navíc Frťalovi měla pomoci znalost vnitřních mechanismů klubu, ve kterém ještě před několika dny jako šéftrenér mládeže působil.

Byl pro nás v tomto směru prioritním řešením, a nakonec také jednoznačnou volbou. Vnitřní prostředí a chod klubu zná ze svého působení u naší mládeže dokonale, a právě to by mu mělo velmi složitou sportovní situaci našeho A-týmu alespoň trochu ulehčit,“ zakončil pro klubový web. Teplice po Brnu čekají utkání s Pardubicemi, Hradcem Králové, Českými Budějovicemi a Slováckem.

Dokáže Frťala zachránit Teplice nebo sestoupí do druhé ligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat