Tatínek vám vyhlásí válku! Adolf Šádek chce Slavii obrat o titul mistra

                   

Právě probíhající letní přestupové období bylo v mnoha ohledech specifické. Mezi tradiční nákupčí ze Sparty a Slavie se zařadila také Viktoria Plzeň, které v letech minulých na trhu poměrně mlčela. Kádr měla složený víceméně z hráčů tvrdého jádra, moc nových jmen se na soupisce neobjevovalo a na druhou stranu mnoho plejerů ani neodcházelo.

Vedení Plzeňanů ovšem vytušilo, že druhé místo v uplynulém ročníku bylo tak trošku zaviněno i okoukanými tvářemi, které nutno podotknout mnoho zásadního a chvályhodného nepředvedly. Nyní je ale všechno jinak, klub posílil skutečně výrazně a generální ředitel Adolf Šádek na tiskové konferenci jasně naznačil, že v nové sezóně nehodlá dát „natřískané“ Slavii rozhodně nic zadarmo, ačkoli to jeho svěřenci budou mít hodně těžké.

Start ligy se blíží, Plzeň nechce nic podcenit

Všichni jistě máte v živé paměti léto před dvěma lety, kdy Sparta i Slavie s přílivem obrovských peněz do rozpočtů mohutně posilovaly. Plzeň, která se řadí mezi současnou nejlepší klubovou trojici v České republice, oproti tomu přivedla pouze stárnoucího brankáře Aleše Hrušku, za což od internetových fanoušků sklidila řadu posměšných komentářů. Kdo se ale směje naposledy, ten se směje nejlépe – rčení, jenž se potvrdilo i v tomto případě. Viktorie s výrazně horšími finančními možnostmi pražským celkům nedala šanci a poměrně jednoznačně dokráčela k zisku ligového titulu. V ročníku minulém se z mistrovského poháru radovala Slavia. Adolf Šádek ovšem vidí vyhlídky na sezónu následující pozitivně. Na konferenci sdělil sebejistě:

„Na sezonu jsme kvalitně a dobře připravení. U nich (Slavie a Sparty) posilování detailně nesleduji, ale určitě se dva největší kluby snažily také připravit co nejlépe. Slavia tedy tak, aby obhájila titul, Sparta se ho pokusí získat. My jsme připravení jim sekundovat. Uděláme všechno pro to, aby se pohár půjčený na Slavii vrátil zase sem.“

Bude se bez „staré gardy“ dařit lépe?

Viktorii a zejména hlavnímu trenérovi Pavlu Vrbovi bylo často vyčítáno, že do sestavy málokdy pouští nové tváře a většinu prostoru nechává starým, ale zato osvědčeným fotbalistům. To se od nové sezóny razantně změní. Marek Bakoš totiž oficiálně ukončil kariéru a vydal se na dráhu asistenta trenéra do tamního „B“ týmu. Daniel Kolář se stal trenérem plzeňské mládeže a Milan Petržela odešel do Slovácka, kde se ještě pokusí vyždímat poslední zbytky sil. Bohužel se v posledních dnech rozloučil také Patrik Hrošovský, jenž zamířil do belgického Genku. Vrba moc dobře ví, že poslední zmíněný bude Plzni chybět nejvíce:

„Komplikace to určitě bude. Ale byli jsme v situaci, kdy klub dostal slušnou nabídku, nad kterou jsme museli přemýšlet a řešit ji. Paťo tady odehrál šest sezon, zaslouží si, abychom mu vyšli vstříc a on si zkusil soutěž někde jinde. Takový je život českých klubů naší úrovně. Přišlo pět nových hráčů, nebudu tvrdit, že všichni nastoupí v základu. Ale zvýšili kvalitu v tréninku a do mužstva přinesli nějakou konkurenci, to je dobře. Doufám, že mladí hráči jsou schopní naplnit naše ambice a pomůžou nám.“

Foto: stavki-sport.info

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články