Zklamání pro Baník. Talentovaný univerzál upřednostnil působení v jiném ligovém klubu

Zanedlouho oslaví teprve dvaadvacáté narozeniny, přesto se o něj přetahovala hned trojice ligových klubů. Kdo nakonec získal talentovaného univerzála z Opavy?

i Zdroj fotografie: SFC Opava
                   

Mladá Boleslav hlásí příchod talentovaného mladíka Denise Darmovzala. Jednadvacetiletý univerzál v uplynulém ročníku zářil v dresu druholigové Opavy, za kterou vstřelil 7 branek a u dalších dvou asistoval. Odchovanci Vrbna pod Pradědem však na konci června končí ve slezském klubu smlouva a bylo jasné, že se o talentovaného mladíka bude přetahovat řada klubů z nejvyšší soutěže.

Výrazný zájem měl mimo Mladou Boleslav také ostravský Baník, Darmovzal však zvolil působení ve středočeském celku. „Na Denise po jeho vydařené sezoně jsme měli nabídky z tří různých ligových klubů, které nás potěšily, a jsme rádi, že svou kvalitu teď může prokázat v Mladé Boleslavi. Vedení Boleslavi velice děkuji za korektní jednání,“ uvedl po přesunu na stránkách klubu hráčův agent Roman Brulík s tím, že univerzál podepsal v klubu tříletou smlouvu až do června 2025.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Trenér Pavel Hoftych zároveň přiznal, že klub z města automobilů se o Darmovzala zajímal dlouhodobě. „Sledovali jsme jej po celé letošní jaro i v závěru sezony při barážových zápasech proti Bohemians, kde podával na mladého hráče velmi slušné a stabilizované výkony. Věříme, že jeho potenciál je do budoucna veliký. Má dobrou postavu, je technicky slušně vybavený s dobrými fyzickými parametry,“ chválí produktivního mladíka, který má za sebou také hostování v třetiligových Petřkovicích.

Darmovzal: Vždy se mi líbil styl hry Boleslavi

Může hrát celou střední zálohu od šestky až po desítku, dá se říct, že je univerzálem pro střed hřiště. Pro nás je důležité, že ve společných debatách jsme se shodli, že může dost výrazně přebírat zkušenosti od Marka Matějovského,“ dodal pětapadesátiletý kouč. Sám Darmovzal přiznává, že přítomnost velkých fotbalových osobností, jakými jsou Marek Suchý, Milan Škoda, Jiří Skalák nebo Marek Matějovský je pro něj výhodou.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Mají toho hodně za sebou a určitě se od nich budu mít co učit. Chtěl bych mít co největší herní vytížení a spolu s nimi vyhrávat,“ pokračuje pro klubový web. „Vždy se mi líbil styl hry, jakou se prezentuje, a to také hrálo roli v mém rozhodování,“ zakončil Darmovzal, kterého již brzy čeká vstup do letní přípravy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství