Tak přeci zahraničí? Do boje o Součka vstoupil velký hráč!

                   

S budoucností slávistického lídra Tomáše Součka je to v posledních dnech jako na houpačce. Klub prostřednictvím „šéfa“ Jaroslava Tvrdíka nejprve avizoval, že nejlepšího fotbalistu uplynulé sezóny Fortuna ligy hodlají pustit do ciziny, kde by se mohl dále rozvíjet. Posléze ven unikly informace, že si vedení Slavie tento krok nakonec rozmyslelo a chce šikovného záložníka udržet za každou cenu. Nyní se nám ale dostalo nových zpráv, že Tomáš Souček je na přestupovém trhu stále opravdu horkým zbožím. Nyní kolem něj krouží již pátý zájemce, který je na rozdíl od svých předchůdců skutečně pohádkový. Do hry se prý zapojil také italský gigant z AC Milán. Jak moc jsou tyto vyhlídky reálné?

Tomáš Souček odejde pouze v případě opravdu lukrativní nabídky

Čtyřiadvacetiletý Souček se před časem nechat slyšet, že pokud nedostane nabídku ze zahraničního klubu, který by mu mohl poskytnout lepší zázemí a finanční podmínky, než jaké má ve službách Sešívaných, odejít rozhodně nehodlá. Tím pádem ze stolu smetl všechny horké adepty, kteří se po té doby přihlásili. Italská Fiorentina, ruský Spartak Moskva, turecké Fenerbahce i německý Köln tedy mají smůlu, českého šikulu se jim na 99 % přivést nepodaří, ani kdyby se tamní vedení stavělo na hlavu.

Najde AC Milán dostatek financí na přivedení Součka?

V případě AC Milán, které o Součka projevilo zájem v posledních dnech, by se ovšem mohlo jednat o dostatečně zajímavou výzvu. V cestě tomuto přestupu ale stojí velice špatná finanční situace klubu. Ten totiž aktuálně mimo jiné bojuje s pravidlem týkajícím se regulace výdajů, kvůli němuž se musí vedení milánského celku do konce června zbavit ještě minimálně dvou velkých hráčů ze současného kádru. Těmi by se dle předpokladů měli stát brankář Donnarumma a ofenzivní všeuměl Suso. Prvně jmenovaného láká Paris Sain-Germain, druhého Atlético Madrid.

V současnosti pátý tým tabulky Serie A se bezprostředně po skončení sezóny rozloučil také s hlavním trenérem Gennarem Gattusem, bývalým skvělým hráčem, pod jehož rok a půl dlouhém vedení se klub žádných větších úspěchů nedočkal. Naopak téměř jistý je příchod nových posil na trávníky v podobě Rade Kruniče z Empoli a Stefana Sensiho ze Sassuola. O nikom dalším se ale dlouhou dobu nemluvilo (až doposud).

Tržní hodnota Tomáše Součka je nyní něco přes deset milionů eur, což je pro klub potácející se ve finanční krizi skutečně značná zátěž. Nicméně by se jeho příchodem vyřešila absence šikovných hráčů na středu hřiště, která vznikne po odchodu zkušeného Riccarda Montoliva. Stane se právě český rodák nejdražší posilou italského giganta během letní přestupové pauzy? Nezbývá nám, než si na finální rozhodnutí pár dnů počkat.

Foto: wikivividly.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články