Tajným odletem do Portugalska Ronaldo šokoval, teď je za hrdinu. Co řekli na jeho adresu legendy?

Místo podpory spoluhráčů při derby se Citizens odjel hvězdný útočník bez vědomí trenéra do své vlasti. Po návratu předvedl Cristiano Ronaldo na Old Trafford výkon, na který se nezapomíná.

i Zdroj fotografie: Manchester United FC

Na Old Trafford má sice sedmatřicetiletý Ronaldo smlouvu až do konce příští sezony, v médiích se ale stále častěji mluví o jeho předčasném odchodu. O pořádný rozruch se zraněná superstar postarala před zápasem s městským rivalem. Trenér Ralf Ragnick později přiznal, že o cestě nejlepšího střelce United do Portugalska nevěděl.

Na scénu se CR7 vrátil ve velkém stylu. V sobotním duelu s Tottenhamem rozjel střelecký koncert nádhernou střelou z 23 metrů. V 38. minutě slavil zaplněný Old Trafford Ronaldovu druhou trefu. Tentokrát měl po skvělém pasu od Sancha na malém vápně snadnou práci. Zkompletovat hattrick mohl portugalský reprezentant v 66. minutě, tentokrát měl ale navrch Hugo Lloris. Po chvíli pak gólman kohoutů zneškodnil domácímu kanonýrovi další tutovku. V 81. minutě už se brankář Tottenhamu stihl za hlavičkou Ronalda jen ohlédnout a Red Devils vyhráli 3:2.

iZdroj fotografie: Manchester United

„Cristiano byl naprosto senzační,“ řekl Gary Neville, který s United vybojoval osm mistrovských titulů. Roy Keane označil hvězdného útočníka za génia. „Když je Ronaldo takto produktivní, potřebujete ho ve svém týmu. Jestli to byl jeho absolutně nejlepší výkon v této sezoně? Asi ne, několik šancí zahodil. Ale stále si myslím, že pokud je ve vašem týmu, máte větší šanci vyhrát,“ zmínil pro DailyMail padesátiletý Ir.

A jak okomentoval 59. hattrick Ronalda Ralf Ragnick? Byl to jeho nejlepší výkon od mého příchodu. Ukázal, že má stále kvalitu na to, aby mohl hrát za klub, jako je Manchester United. Možná by měl jezdit do Portugalska každý týden,“ poukázal kouč rudých ďáblů. Poklonu složil Ronaldovi v pozápasovém hodnocení i trenér Tottenhamu. „Nezapomeňte, že Cristiano a Messi jsou v této éře dva nejlepší hráči na světě. Předtím to byli Maradona a Pelé, teď jsou to Cristiano Ronaldo a Lionel Messi,“ uvedl Antonio Conte. Souhlasíte s ním?