Svědík touží po prvním vítězství v Evropě: Nice má individuality, my sázíme na tým. Co hraje Slovácku do karet?

Fotbalové Slovácko má za sebou na půdě Evropské konferenční ligy dva solidní výkony, přesto je v tabulce své skupiny na poslední příčce. Dokáže naplno bodovat proti Nice?

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Svěřenci Martina Svědíka ukázali svou kvalitu jak proti bělehradskému Partizanu, tak proti 1. FC Köln. Přesto se zatím výsledkově trápí a v tabulce své skupiny Evropské konferenční ligy jsou na poslední příčce s pouhým bodem. Slovácko se bude proto bude chtít vrátit do boje o postup proti Nice, které má o bod více za dvě remízy. Francouzský celek se navíc trápí také v domácí soutěži, kde je až na třinácté příčce.

V tabulce Ligue 1 navíc nevyhráli třikrát v řadě a od sestupových pozic je dělí pouhý bod. „Forma a výsledky ve francouzské lize můžou být zrádné, ale evropská soutěž je něco jiného. Každý zápas je hlavně v tomhle jiný. Co se týče jejich výkonnosti, vůbec bych to nebral v potaz,“ prohlásil na tiskové konferenci trenér Martin Svědík podle něhož jsou individuální kvality soupeře neoddiskutovatelné.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

U Nice bych vypíchl individuální kvalitu a zkušenosti z jiných evropských lig nebo z reprezentací, které mají někteří hráči za sebou. Individuální kvalita soupeře je obrovská. Co se týká individuální kvality a zkušeností, jsou na tom z našich soupeřů nejlíp,“ dodává s tím, že receptem je pro Slovácko domácí prostředí a týmový výkon. „To jsou naše zbraně, na které sázíme. Jen týmovým výkonem můžeme uspět,“ uvedl.

Slovácku navíc mohou pomoci také nově nabité zkušenosti. Pro řadu hráčů jde totiž o vůbec první starty v pohárové Evropě. „Načetlo se to také zápasy v předkolech proti Fenerbahce a AIK. Zápasů je spousta a hráči lépe vědí, co je čeká. Ve zkušenostech nevidím žádný problém,“ zakončil osmačtyřicetileté trenér. Utkání na uherskohradišťském stadionu začíná již ve čtvrtek od 18:45 a přímým přenosem jej vysílá Sport 1.

Dokáže Slovácko porazit Nice?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články