Svědík touží po prvním vítězství v Evropě: Nice má individuality, my sázíme na tým. Co hraje Slovácku do karet?

Fotbalové Slovácko má za sebou na půdě Evropské konferenční ligy dva solidní výkony, přesto je v tabulce své skupiny na poslední příčce. Dokáže naplno bodovat proti Nice?

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Svěřenci Martina Svědíka ukázali svou kvalitu jak proti bělehradskému Partizanu, tak proti 1. FC Köln. Přesto se zatím výsledkově trápí a v tabulce své skupiny Evropské konferenční ligy jsou na poslední příčce s pouhým bodem. Slovácko se bude proto bude chtít vrátit do boje o postup proti Nice, které má o bod více za dvě remízy. Francouzský celek se navíc trápí také v domácí soutěži, kde je až na třinácté příčce.

V tabulce Ligue 1 navíc nevyhráli třikrát v řadě a od sestupových pozic je dělí pouhý bod. „Forma a výsledky ve francouzské lize můžou být zrádné, ale evropská soutěž je něco jiného. Každý zápas je hlavně v tomhle jiný. Co se týče jejich výkonnosti, vůbec bych to nebral v potaz,“ prohlásil na tiskové konferenci trenér Martin Svědík podle něhož jsou individuální kvality soupeře neoddiskutovatelné.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

U Nice bych vypíchl individuální kvalitu a zkušenosti z jiných evropských lig nebo z reprezentací, které mají někteří hráči za sebou. Individuální kvalita soupeře je obrovská. Co se týká individuální kvality a zkušeností, jsou na tom z našich soupeřů nejlíp,“ dodává s tím, že receptem je pro Slovácko domácí prostředí a týmový výkon. „To jsou naše zbraně, na které sázíme. Jen týmovým výkonem můžeme uspět,“ uvedl.

Slovácku navíc mohou pomoci také nově nabité zkušenosti. Pro řadu hráčů jde totiž o vůbec první starty v pohárové Evropě. „Načetlo se to také zápasy v předkolech proti Fenerbahce a AIK. Zápasů je spousta a hráči lépe vědí, co je čeká. Ve zkušenostech nevidím žádný problém,“ zakončil osmačtyřicetileté trenér. Utkání na uherskohradišťském stadionu začíná již ve čtvrtek od 18:45 a přímým přenosem jej vysílá Sport 1.

Dokáže Slovácko porazit Nice?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování