Stoper Sparty Panák se vrátil do základní sestavy po třech letech. Co o něm řekl Vrba?

Tisíc a jeden týden. Tak dlouho nenastoupil v základní sestavě stoper pražské Sparty Filip Panák, který déle než dva roky bojoval se zraněními.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Pětadvacetiletý stoper přestoupil do pražské Sparty v únoru 2019. Letenští za něj Karviné zaplatili bezmála 15 milionů korun, mládežnický reprezentant však dlouhodobě bojoval se zraněními a víkendové klání proti Slovanu Liberec tak pro něj bylo premiérou v základní sestavě Sparty. „Těšil jsem se strašně, bylo to dlouhý,” prohlásil po utkání pro klubový web.

Musím říct, že strašně moc děkuju Spartě, kabině, realizačnímu týmu, že mě celou dobu podporovali, celé ty roky. Vždycky jsem z nich cítil, že to se mnou ohromně prožívají, tak jim za to moc děkuju,” dodal Panák, jehož výkon při výsledku 5:0 chválili jak fanoušci na sociálních sítích, tak trenér Pavel Vrba.

iZdroj fotografie: Reuters

„Jsem rád, že po tak těžké cestě, kterou absolvoval, je stoprocentně fit. Hrál velice dobře, důrazně, neudělal žádnou chybu, přidal nadstavbu. Je to hráč, se kterým můžeme stoprocentně počítat. Je to dobře pro Spartu. Přeju si, aby v těchto výkonech pokračoval a vydrželo mu zdraví,” prohlásil Vrba na pozápasové tiskové konferenci.

Sám Panák však přiznal, že zvažoval i ukončení kariéry. „Asi po té poslední operaci, už jsem se na to kvůli zdraví chtěl vykašlat, aby mě to neomezovalo v normálním životě. Ale po debatě s lékaři, s přítelkyní a rodinou jsem se rozhodl to ještě zkusit. A udělal jsem dobře,” uvedl pro klubový web a dodal, že nejtěžší bylo zvyknout si na vysoké tempo zápasu.

Rychle to naskočí, ale jak minuty ubíhají, je to horší, protože člověku rychle ubývají síly. Nebyl jsem zvyklý na to tempo, v tom to bylo horší. Bylo dobře, že jsme ten zápas zvládli, rychle jsme navýšili náskok a bylo to v pohodě. Kdyby to bylo víc vyhrocené, bylo by to složitější,” zakončil.

zdroj: sparta.cz, sportyzive.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“