Obránce Sparty Hancko otevřeně promluvil o vedení Pavla Vrby a nahuštěném programu – SportyŽivě

Obránce Sparty Hancko otevřeně promluvil o vedení Pavla Vrby a nahuštěném programu

Slovenský reprezentant Dávid Hancko, který patří i v letošním ročníku ke klíčovým postavám sparťanské defenzivy, promluvil pro slovenská média o trenéru Pavlu Vrbovi a nahuštěném programu.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Ze stoperské pozice se přesunul na levý kraj obrany, přesto pro klub z Letné zůstává takřka nepostradatelným. Třiadvacetiletý obránce Dávid Hancko, který natrvalo přestoupil do Sparty teprve letos v létě, si však boj o nejvyšší příčky užívá. Přesto musí myslet i na své zdraví, a tak se před reprezentačním oknem slovenského národního týmu připravoval individuálně a ke kvalifikačnímu klání proti Slovinsku odcestoval až dnes.
Máme velmi nahuštěný program,“ prohlásil pro slovenský deník Šport. „Se Spartou Praha hraju na domácí i mezinárodní scéně, dohromady jsem na podzim absolvoval už pětadvacet zápasů. Je to velké číslo, a tak v klubu i vzhledem k mým zdravotním problémům z minulosti chtěli, abych se věnoval primárně regeneraci a fyzioterapii,“ dodal odchovanec Žiliny, který na Letnou poprvé dorazil před dvěma lety na hostování z italské Fiorentiny.


iZdroj fotografie: Reuters

Hancko, který se výraznou měrou podepsal na ukončení sparťanského pohárového půstu před dvěma lety, věří, že pod novým trenérem Pavlem Vrbou bude na Letné slavit i další úspěchy. „Osobně jsem mu v první řadě vděčný za herní vytížení. I díky němu cítím sebedůvěru,“ prohlásil. „Netvrdím, že se mužstvo skládá kolem mě, ale cítím, že mám ve Spartě důležitou pozici. Samozřejmě, svou kvalitu musím potvrzovat v každém zápase, nic není zadarmo. Konkurence v týmu je velká a mám radost, že mi trenér věří,“ pokračuje.

Máme vítěznou DNA, věří

Podle Hancka se pod taktovkou sedmapadesátiletého stratéga, který dříve vedl Viktorii Plzeň nebo českou reprezentaci, Sparta výkonnostně stabilizovala. „Vyhráváme doma i venku. V minulosti se nám dobré výkony ne vždy dařilo přetavit do pozitivních výsledků. Po příchodu Pavla Vrby to jde jaksi lehčeji, máme vítěznou DNA. Společně kráčíme za splněním našich cílů, a to je nejdůležitější,“ míní.


iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Příkladem podle něj může být i poslední ligové klání proti Teplicím, které Sparta ovládla 4:2 a jeden z gólů obstaral právě on sám. „Nehráli jsme ideálně, ale já v tom vidím i pozitiva. Zlepšujeme se, před rokem-dvěma bychom možná v takovém zápase neuspěli. Zvládli jsme to, dali jsme čtyři góly a získali tři body. Ne vždy lze hrát fantasticky, zvláště při nahuštěném programu. Vítězství je třeba si vážit, jdeme dál,“ zakončil pro slovenský deník Šport.

Zdroj: Šport

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 949 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy