Stoper Sparty Hancko kroutí hlavou nad obviněním Rangers: Je to nafouknutá bublina – SportyŽivě

Stoper Sparty Hancko kroutí hlavou nad obviněním Rangers: Je to nafouknutá bublina

Opět prohra a opět problémy s rasismem v britském tisku. Skotští Rangers podruhé v ročníku zavítali do Prahy, tentokrát po pražské Slavii vyzvali také Spartu. Jenže stejně jako proti sešívaným je na stole mezinárodní skandál týkající se údajně rasistického chování.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Skotové na Letné, stejně jako v březnu proti Slavii, tahali v utkání za kratší konec a nakonec museli zkousnout hořkost porážky. Ani po tomto utkání však nezůstalo ticho. Rangers si stěžovali na projevy rasismu ze strany domácích fanoušků a to i přesto, že Spartu podporovalo netradičně zhruba deset tisícovek dětských fanoušků. Letenští totiž mají na několik utkání uzavřený stadion, zákaz se však nevztahuje na děti.
Kontroverzi vyvolal opět finský záložník tmavé pleti Glen Kamara, který si stěžoval, že na něj fanoušci domácích po téměř celé utkání pískali. Po své druhé žluté kartě v 74. minutě, kdy musel odejít pod sprchy, pak měl údajně slyšet i bučení. Podle skotských médií jde o jasné projevy rasismu na což v uplynulých dnech reagovala také Evropská fotbalová unie, která zahájila vyšetřování. Ke kauze se vyjádřila i Sparta a český ministr zahraničí Jakub Kulhánek.


iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Je naprosto neuvěřitelné, že po zápase musíme sledovat útoky na nevinné děti a čelíme neopodstatněným obviněním z rasismu. Urážení dětí v online prostoru i v médiích je neakceptovatelné, zoufalé a směšné,“ uvedla Sparta ve svém prohlášení. „Na hřišti se minulý čtvrtek pohybovalo mnoho hráčů různých národností a barvy pleti, žádný se nestal terčem rasistického urážení,“ uvedl pro ČT24 Kulhánek.

K celé situaci se nyní vyjádřil obránce pražské Sparty Dávid Hancko, kterého celá kauza překvapila. „Vůbec jsem nevnímal, že by něco mělo mít nějáký rasistický podtón. I v klubu nám řekli, že delegát nezapsal do zápisu o utkání přímo po zápase vůbec nic. Kamara byl vypískaný poté, co dostal červenou kartu, stejně jako jiní hráči, kteří jsou vyloučení,“ prohlásil slovenský reprezentant pro Šport.

Nechci se k tomu nějak vyjadřovat, ale myslím si, že je to trochu…,“ pokračuje s povzdechem. „Jsem výsostně proti rasismu. Přesto si myslím, že je to z jejich strany zbytečné nafouknuté. Hodně lidí, kteří o tom ve Velké Británii psal ten zápas podle mého ani neviděli. Já osobně jsem v průběhu zápasu nic rasistického nepostřehl,“ uvedl s tím, že kauza paradoxně na chvíli spojila jindy nesmiřitelné tábory fanoušků pražských „S“. „Ve čtvrtek je to spojilo, ale hned v neděli se opět vše rozdělilo. Takže je to tam, kde to bylo předtím,“ dodal.

Zdroj: ČT24, Šport, AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 273 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit