Steven Gerrard si stýská po Liverpoolu, jednou by se rád vrátil

i Foto: planetfootball.com
                   

Někdejší reprezentant Anglie a hlavně klubová ikona slavného Liverpoolu Steven Gerrard se o víkendu vrátil na fotbalové trávníky v rámci zápasu legend mezi Reds a Glasgow Rangers. Utkání pro něj bylo o to pikantnější, že právě ve skotském celku aktuálně působí jako hlavní trenér A mužstva. V pozápasovém rozhovoru neskrýval nadšení, že mohl opět nazout kopačky. Zároveň dodal, že mu vystupování v barvách Liverpoolu opravdu chybí a někdy v budoucnu by se rád ke své srdeční záležitosti navrátil. Že by se při plánovaném odchodu Jürgena Kloppa konečně našel adekvátní náhradník?

Gerrard na hřišti válel jako před lety

Devětatřicetiletý Steven Gerrard se v rámci utkání legend mezi Liverpoolem a Glasqow Rangers objevil na trávníku a byl u toho, když jeho milovaný anglický klub zvítězil 3:2. Branku ovšem vsítit nedokázal, na rozdíl od jediného českého zástupce v prestižním klání Patrika Bergera. Gerrard po závěrečném hvizdu poskytl rozhovor novinářům, jimž sdělil:

„Chybí mi každodenní reprezentování mého milovaného klubu i všechny ty žertíky a vtípky z kabiny i tréninkového centra. Byl to parádní pocit, znovu obléknout dres a být mezi těmi chlapci v kabině. Moc jsem se na to těšil a podle předpokladů jsem si to také náramně užil.“

Bývalý fotbalista svůj mateřský klub neustále sleduje

Ve zmíněném rozhovoru se Stevenem Gerrardem došla řeč i na to, zda-li sleduje úspěchy, kterých Liverpool v současné době dosahuje. Na to někdejší střední záložník odpověděl, že samozřejmě. Také nešetřil chválou směrem k hlavními trenérovi:

„Jsou naprosto brilantní. Když se ohlédnu za poslední roky, kdy Jürgen našel tu správnou filozofii, musím přiznat, že mě opravdu jejich výkony sleduji s nadšením. Vždy jsem přesvědčený, že vyhrají všechny soutěže, do kterých se pustí – ať už v Premier League nebo Ligu mistrů. Vždy jsou pro mě jasným favoritem. Na Liverpool se skvěle dívá a pro fanoušky je fantastické, vidět ho na prvním místě tabulky.“

Ohlédnutí za kariérou Stevena Gerrarda

Mladý Steven Gerrard začínal s fotbalem v mládežnických kategoriích anglického Liverpoolu. Odtud se později propracoval až do A týmu, který se stal jeho domovinou na dlouhých sedmnáct let. Po celou dobu, co hrál na vrcholové úrovni Premier League, nezměnil dres. S týmem a navíc v roli kapitána zvítězil v prestižní Lize Mistrů, ukořistil Pohár UEFA, FA Cup a získal také Anglický ligový pohár. Premier League se mu bohužel nikdy vyhrát nepodařilo, proto ve sbírce jeho cenných trofejí chybí.

V roce 2015 se s Liverpoolem musel rozloučit, protože již nezapadal do koncepce hlavních koučů. Mnoho fanoušků tento krok vedení klubu na Anfield Road zazlívalo. Gerrard se tedy rozhodl poslední roky strávit v zámoří, kde posílil LA Galaxy. Tam později skončil kariéru a vrátil se na britské ostrovy, aby se začal zdokonalovat v trenérské pozici.

Momentálně trénuje Glasgow Rangers a jeho svěřenci si po prvních osmi ligových kolech drží těsný náskok na prvním místě před městským rivalem. Gerrard se netají tím, že by se do Liverpoolu jednou v roli trenéra vrátil. Co myslíte, je toto přání reálné?

Foto: planetfootball.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Souboj mezi legendárními letouny F-16 a MiG-29 by byl těsný. Nakonec by ho ale rozhodla technologie
Události247.cz
Události247.cz
Na konci června skončí platnost starších bankovek, následně bude možná výměna
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Některé alternativní zdroje energie vás připraví o slova. Jsou mezi nimi řasy, odpadky i městská infrastruktura