Sterling promluvil o odchodu z Manchesteru City: Vztekal jsem se a zuřil jsem. Nebylo to fér

Anglický reprezentant Raheem Sterling po sedmi letech opustil Manchester City a zamířil do londýnské Chelsea. Přesto podle jeho slov nešlo o hladký odchod.

i Zdroj fotografie: Chelsea FC
                   

Každý se chce cítit žádaný a ve fotbale tomu není jinak,“ přiznal pro Sky Sports Sterling, za kterého Chelsea zaplatila bezmála 48 milionů liber (1,4 miliardy korun). Sedmadvacetiletý křídelník nebyl spokojený zejména s nestálým herním vytížením, které souviselo s častou rotací sestavy ze strany trenéra Pepa Guardioly. Angličan, který v Manchesteru získal čtyřmi mistrovské tituly, totiž do klíčových utkání sezóny nastupoval jen jako střídající hráč.

Když hrajete srdcem, obětujete některé z narozenin svých dětí a pak se k vám chovají určitým způsobem, je to zklamání,“ dodává Sterling s tím, že šlo o těžké časy. „V té době jsem se vztekal, zuřil, ale už je to pryč. Je to minulost a já se můžu soustředit jen na přítomnost, která je teď a tady v Chelsea. Dostal jsem tu příležitost, abych se znovu ukázal a předvedl svůj talent,“ míní odchovanec londýnského klubu Queens Park Rangers.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle Sterlinga za jeho konečným odchodem z Manchesteru City stála jak řada nerozumění, tak končící smlouva. „Byla škoda, jak to nakonec dopadlo, protože jsem tam prožil skvělé časy. Do hry vstoupila spousta věcí, spousta důvodů, ale nestěžoval jsem si, byl jsem připraven bojovat o své místo v sestavě. Ale když vidíte, že ani s některými výkony, které jsem podával, jsem neměl zaručené místo v sestavě tak nemělo smysl bojovat. Byla to bitva, kterou nešlo vyhrát,“ smutní.

Nastal čas myslet na sebe, ví Sterling

Jako hráč chcete vždy odvést co nejlepší výkon a pomoci svému týmu, ale když si myslíte, že se věci nevyvíjejí férově, je to vždy zklamání,“ doplňuje letitý anglický reprezentant, který za národní tým odehrál více než osm desítek utkání. Přesto zdůrazňuje, že Manchester City je fantastickým klubem. „Je to klub, který mi v posledních letech velmi pomohl v mém rozvoji, ale přijde čas, kdy musíte myslet na sebe,“ zakončil Sterling.

Rozumíte odchodu Sterlinga do Chelsea?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky