Staňka mrzel třetí gól Lewandowského, Sýkora si splnil dětský sen. Co řekli trenér Bílek a bývalý hráč Plzně Kovařík?

Fotbalisté Plzně dali v Lize mistrů gól na hřišti Barcelony, z Camp Nou ale odjeli s vysokou porážkou 1:5. Komu připisuje střelec Jan Sýkora hlavní zásluhu na své brance?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

„Kluci dělali, co mohli, ale nestačilo to. Soupeř byl velice kvalitní, ukázal to ve všech směrech. My jsme se snažili nepouštět je do šancí. Chtěli jsme vycházet z hlubokého bloku s tím, že po zisku půjdeme rychle nahoru. Chvílemi se to dařilo více, někdy méně. Stálo to hráče obrovské množství sil. Je to velká zkušenost pro nás všechny,“ uvedl po utkání trenér Michal Bílek, kterého mrzel hlavně gól na 3:1. „Úplně zbytečná branka do šatny. Měli jsme to uhrát tak, aby půle skončila 2:1,“ dodal trenér Viktorie.

Dembelé? Prakticky nebránitelný

Michal Bílek také zmínil, že těžko může hráčům něco vyčítat. Lewandowski zase ukázal svojí extratřídu. Jeho zakončení je fenomenální. Po právu je nejlepším útočníkem na tomto postu,“ dodal kouč k hattricku polského snajpra. Kromě něj byl v utkání nejvíce vidět Ousmane Dembelé. „Co dnes předvedl, to bylo něco fantastického. Kluci s ním měli obrovské problémy, ať už tam byl kdokoliv. Dělal si, co chtěl. Dneska byl prakticky nebránitelný,“ vyzdvihl výkon Francouze bývalý hráč Plzně Jan Kovařík.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Střelec plzeňského gólu měl po utkání smíšené pocity. Určitě jsem rád, že jsem tady skóroval, na druhou stranu 5:1 je docela krutý výsledek. Nechali jsme na hřišti maximum a nemáme se za co stydět,“ zmínil Jan Sýkora, který připisuje zásluhy na gólu hlavně Jhonu Mosquerovi. „Byl to od něj skvělý balon, mně stačilo nastavit hlavu a nějak to uklidit, což se povedlo. Hlavní zásluha jde za ním, já jsem to jen doklepl,“ dodal k zásahu Sýkora.

Sýkora: Ztráceli jsme lehké balony

Nejoblíbenějším klubem plzeňského střelce je právě Barcelona. „Když o něčem sníte odmala a najednou se vám to splní, tak je to něco neuvěřitelného. Jen mě mrzí, že se nám tu nepodařilo uhrát lepší výsledek. Bylo vidět, že Barcelona je ohromně silná na balonu. Když získáte míč a jdete do rychlých kontrů, tak s tím mají problémy. Bohužel jsme dneska ztráceli lehké balony, které jsme ztratit nemuseli. I tak z těch míčů za obranu jsme byli nebezpeční,“ dodal Sýkora.

Gólman Jindřich Staněk po utkání přiznal, že těžší zápas zřejmě nechytal. Předvedl řadu výtečných zákroků, přesto lovil míč ze své sítě hned pětkrát. Za góly rozhodně nemohl. Mrzí mě třetí gól Lewandowského. Tam jsem možná mohl udělat trošku víc. Ale je to světový útočník,“ řekl Staněk reportérovi Nova Sportu. Přiznal také, že v bouřlivé atmosféře nemohl obranu před sebou pořádně dirigovat. „Snažil jsem se tolik neřvat, abych neztrácel energii. Když byli kluci blíž, tak jsme se snažili komunikovat, ale jakmile to bylo dál, nemělo to cenu,“ doplnil.

Kdo byl nejlepším hráčem Plzně v Barceloně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články