Stanislav Tecl jako klíč. Proč je pro Slavii a trenéra Trpišovského natolik důležitý?

GLOSA: V základní sestavě nastupuje zřídkakdy, přesto je pro trenéra Jindřicha Trpišovského nepostradatelným. V čem je kouzlo zkušeného útočníka Stanislava Tecla?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Poprvé nasával atmosféru sešívaného dresu v lednu 2010, kdy půl sezóny sbíral zkušenosti vedle Stanislava Vlčka, Martina Vaniaka nebo Vladimíra Šmicera. Právě to byl jeden z důvodů, proč kývnul k návratu do Edenu před pěti lety. Od té doby Stanislav Tecl nastoupil za Slavii ke 137 utkáním, ve kterých zaznamenal 31 branek. Na útočníka mužstva s tak drtivou produktivitou, jakou se červenobílí prezentovali v minulých letech, jde o poměrně slabá čísla. Přesto je jeho role v mužstvu téměř nenahraditelná.

Tecl totiž není individualistou, ale týmovým hráčem. Jeho kvalita netkví v pouhém střílení branek, ale v důrazu, kterým dělá prostor ostatním k prosazení. Jen málokdo navíc dokáže na své šance v základní sestavě tak trpělivě a bez špetky negace čekat a stále odvádět na trénincích maximální výkony. Jednatřicetiletý útočník je tak bez nadsázky páteřním hráčem mužstva, který nebude na hřišti hvězdou, avšak v případě krize bezpečně předvede svůj stabilní výkon.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Po odchodu výrazných lídrů kabiny v podobě Ondřeje Kúdely, Vladimíra Coufala, Milana Škody nebo Tomáše Součka je navíc klíčovým mužem pro tým v zázemí šaten. Mezi vůdčí postavy současné Slavie patří samozřejmě také Peter Olayinka nebo Aiham Ousou, Teclovo spojení s tuzemským prostředím je však unikátní. Tento fakt si uvědomuje také trenér Jindřich Trpišovský, který o Teclovi téměř vždy mluví jen v superlativech.

Trpišovský: Těší mě jeho černá práce

Vždy říkám, že pokud slyšíte tlukoucí srdce, pak je to Standovo pro Slavii,“ prohlásil po posledním utkání proti Zbrojovce Brno, ve kterém se Tecl podepsal pod úvodní branku. „Je to hráč, který každý den odvádí pro tým v kabině i na hřišti obrovský kus práce. Někdy to však nepromění v body, a proto mám radost, že se to povedlo, předvedl skvělý výkon. Má naši důvěru. Těší mě, že jeho černá práce, která někdy není vidět, se projevila i v produktivitě,“ dodal.

Bez nadsázky se dá říct, že Teclovo setrvání v kádru Slavie pro nadcházející léta se rovná jistotě. Ač často tuzemskou fotbalovou veřejností vysmívaný, Stanislav Tecl má stále co nabídnout.

Měl by dostávat Tecl více prostoru v základní sestavě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články