Stanciu: Hrát v týmu jako je Slavia je splněný sen. Proč byl na podzim naštvaný?

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Chtěl bych být jako Nicolae Stanciu, být jednou jako on je můj sen,“ zpíval písničkář Pokáč za dob působení rumunského záložníka ve Spartě. Dnes sedmadvacetiletý záložník září v dresu dřívějšího úhlavního rivala, se kterým vybojoval i postup do dalších vyřazovacích bojů Evropské ligy. „Jsem moc spokojený a šťastný,“ přiznává pro klubový web rumunský reprezentant. Zároveň přiznává, že byl na podzim právě vinou neúspěchu v národním týmu naštvaný.

„Na podzim to pro mě byla těžká situace. Musel jsem hodně cestovat s národním týmem, byli jsme pořád zavření na hotelu. Taky jsem byl naštvaný, že jsme se nedostali na EURO. Nebylo to pro mě lehké, ale tvrdě jsem trénoval a jsem rád, že můžu hrát co nejvíc. Užívám si každou minutu na hřišti,“ prohlásil pro slavia.cz po vítězství nad Slováckem, ve kterém se prosadil hned dvakrát a dopomohl k výsledku 3:2.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Byl to velmi těžký zápas, loni jsme tady prohráli. Slovácko má velmi silný tým, hrají dobrý fotbal, rvou se o každý míč. Jsem rád, že jsem mohl pomoci týmu. Upřímně, je mi jedno, jestli dám gól, nebo ne. Hlavní je, že jsme vyhráli. Pro náš tým udělám vždy maximum,“ dodává pro klubový web bývalý hráč FCSB, Anderlechtu nebo saúdskoarabského Al Ahli. Ten jedním dechem dodává, že je pro něj radost i trávit čas v kabině.

Slavia? Jsme jedna velká rodina

„Užívám si fotbal. Jsme tu jedna velká rodina, v kabině máme skvělou partu, se všemi mám skvělý vztah. Hrát v týmu jako je Slavia je splněný sen. Parta v kabině a trenéři mi pomáhají v mých výkonech. Každý zápas se snažím co nejvíc pomoct týmu, někdy dám gól, někdy na něj přihraji. Pro vítězství udělám cokoliv,“ míní. „Jsem velmi šťastný, že hraji všechny zápasy. Na tréninku se trenérům snažím ukázat, že jsem schopný a připravený hrát všechny zápasy,“ pokračuje pro klubový web.

V dresu sešívaných se letos trefil již šestkrát, přidal i čtyři asistence a po Abdallahu Simovi a Janu Kuchtovi patří spolu s Peterem Olayinkou k nejproduktivnějším svěřencům kouče Jindřicha Trpišovského. Šanci ukázat svůj um na mezinárodní scéně po vyřazení Leicesteru pravděpodobně dostane Stanciu i nadcházející čtvrtek, kdy do Edenu zavítá skotský Rangers FC. Mezitím však Slavii čeká pohárové klání s Karlovými Vary a ligový zápas proti Baníku Ostrava.