Stačily sekundy a byl tam. Toto jsou nejrychlejší fotbalové góly

Pokud jste někdy sázeli, měli jste určitě možnost tipnout i to, za jak dlouho padne první branka. Někdy to jsou minuty, jindy desítky minut. Ale mohou to být i vteřiny. Toto jsou fotbalové zápasy, kde padly nejrychlejší branky historie.

Dokážete odhadnout, za jak dlouho může hráč ve fotbale vstřelit branku? Pokud si myslíte, že to nemohou být jednotky vteřin, pletete se. Podívejte se s námi na výčet nejrychlejších fotbalových gólů historie. A co je unikátní? Že skutečně mluvíme o jednotkách vteřin.

Al-Hilal vs. Al-Shoalah

Zápas těchto dvou týmů se hrál v roce 2009 a domácí nakonec zvítězili 4:0. Do historie se ale nezapsal jenom výsledkem, ale i tím, že hráč Nawaf Al Abed vstřelil první gól zápasu za pouhé 2 vteřiny. Nutno však dodat, že později byl zápas anulován pro nezpůsobilost hráčů.

iZdroj fotografie: totallygaming.com

Maryhill vs. Clydebank

Tento zápas se hrál v roce 2007 a jednalo se o utkání juniorské ligy. Domácí v zápase vyhrály 3:0 a hlavním unikátem zápasu bylo především to, že Gavin Stokes dokázal podle oficiální časomíry skórovat v čase 2,1 sekundy.

GSP Polet vs. FK Dorćol

Tento zápas se hrál již v roce 2012 a hlavním hrdinou se v něm stal Vuk Bakic, který dokázal vstřelit branku za pouhé 2,2 sekundy. Jednalo se o zápas juniorské srbské ligy. I díky tomu, že rozhodčímu unikla jedna drobnost, gól platil. Celkový výsledek zápasu byl 4:1.

Cowes sportst vs. Eastleigh FC

Tento zápas se hrál v roce 2004 a nutno říci, že šlo o zápas nižší fotbalové ligy, který však byl nakonec uznán jako jeden z těch, který se do statistik nejrychlejších gólů může také zapsat. Hrál se v roce 2004 a hlavním hrdinou utkání se stal Burrows Marc. Tomu stačilo jenom 2,56 sekundy k tomu, aby skóroval. Podle záznamů mu k rychlosti míče dopomohl také celkem silný vítr.

iZdroj fotografie: avto.goodfon.ru

América Mineiro vs. Vila Nova

Zápas těchto dvou týmů se uskutečnil v roce 2003 a domácí zde prohráli 1:5. To však málokdo ví, jelikož řada fanoušků si více pamatuje jméno Frederico Chaves. To byl totiž střelec prvního gólu zápasu. Míč se třepotal v síti už za pouhých 3,17 sekund. Také to byl v té době doposud nejrychlejší gól, který kdy padl v brazilském fotbale.