Sportovní šéf Sparty Rosický promluvil o budoucnosti Florina Nity a kontroverzním interview

„Cítím, že na Letné nejsem respektován,“ prohlásil před dvěma týdny pro rumunská média brankář pražské Sparty Florin Nita, který od debaklu na Slovácku čeká na svou šanci. Na jeho interview nyní reagoval sportovní šéf klubu Tomáš Rosický.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Od svého přestupu do pražské Sparty patřil ke klíčovým oporám mužstva, za které do dnešního dne odchytal více než stovku utkání. Rumunský brankář Florin Nita hájil prostor mezi třemi tyčemi letenského celku i na podzim, jenže po čtyřbrankovém debaklu proti Slovácku dostává šanci v bráně slovenský golman Dominik Holec. V rozhovoru pro Rumunský rozhlas před dvěma týdny proto Nita mluvil o absenci respektu ze strany klubu.

Je to těžké, nejsem robot, který vždy trénuje naplno. Když si všimnete, že jste odsunuti stranou, i když do toho dáváte srdce, je to, jako byste nepracovali se stejnou radostí. Všiml jsem si, že tu nejsem respektován. Chci dál chytat, ještě jsem neukázal všechno, co umím,“ prohlásil čtyřiatřicetiletý rumunský reprezentant, který si stěžoval, že od Sparty nedostal žádné vysvětlení, proč nyní nastupuje jako jednička týmu Holec.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Bylo to těžké období, protože jsem týmu pomáhal, byl jsem klíčovým hráčem, přispíval jsem k výsledkům a před zápasem s Rangers jsem se dozvěděl, že nebudu hrát. Nedostal jsem žádné vysvětlení,“ dodal a naznačil, že zvažuje další možnosti. „Pokud nedostanu konkrétní vysvětlení, pokud mi to nebude jasné, budu chtít pokračovat jinde. Rád bych zůstal v zahraničí, pokud to bude možné. Ale ve fotbale nikdy nevíte. Byl to nejlepší rok mé kariéry. Mám za sebou dobré výkony a vývoj, ze kterého mám radost,“ zakončil.

Neděláme z toho vědu, prohlásil Rosický

K celému interview se nyní vyjádřil také sportovní šéf pražské Sparty Tomáš Rosický, podle něhož byl rozhovor nešťastný. „Nemám problém, když někdo řekne, že není spokojen s tím, že nehraje. Každý chce samozřejmě hrát. Některé výroky ale byly naprosto zbytečné. My z toho ale neděláme vědu. Trenér si s ním vše vyříkal a mají před sebou čistý stůl,“ dodal s tím, že Sparta stále o jeho služby stojí.

iZdroj fotografie: Reuters

My nechceme, aby odcházel a on nepožádal o přestup, takže o svou šanci musí zabojovat, tak jako všichni na Spartě. Změna brankáře byla opodstatněná. Holec na svou šanci čekal velmi dlouho. Tým vyhrál 5 ze 6 zápasů, ve kterých Holec nastoupil, takže to mělo význam,“ zakončil Rosický na tiskové konferenci po podzimní části sezóny.

Zdroj: SportyŽivě, AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články