Sportovní šéf Sparty Rosický otevřeně promluvil o přestupech. Chtěla Sparta opět získat Bonyho Wilfrieda?

Sportovní ředitel pražské Sparty Tomáš Rosický před startem jarní části sezóny otevřeně odpovídal na dotazy sparťanských fanoušků. Vyjádřil se k řadě spekulací i jednáním ohledně letních a zimních přestupů.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Jedinou posilu v podobě jabloneckého kanonýra Tomáše Čvančary přivedla v zimě pražská Sparta. Podle sportovního šéfa Tomáše Rosického je však v hledáčku řada dalších hráčů. „Musíme pracovat se všemi pozicemi,“ přiznal na stránkách pražské Sparty Tomáš Rosický, který odpovídal na dotazy fanoušků. „V hledáčku máme hráče na všechny pozice, protože musíme být připraveni na všechny scénáře. Jedna věc je udělat si plán a druhá věc jsou neočekávané věci,“ pokračuje.

Vždycky vám může přijít nabídka, kterou eventuálně nemůžete odmítnout, stane se zranění, přijde trenér s neočekávanými požadavky, že by chtěl někde posílit. Takže my pracujeme se všemi pozicemi a musíme být připraveni,“ doplnil bývalý dlouholetý reprezentant. Ten zároveň nastínil průběh dlouhého lednové jednání s ostravským Baníkem ohledně odchodu Davida Lischky a příchodu Yiry Sora. Nigérijec nakonec přestoupil do Edenu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ty jednání probíhaly velice těžce. David v tom určitou roli hrál, hodně jsme se bavili s Ostravou ohledně spojení těchto transferů. Zásadní ale bylo to, že jsme se hodně lišili v evaluaci něj,“ nastínil s tím, že požadovaná částka ze strany Baníku byla pro Spartu neakceptovatelná. „Naopak Ostrava splnila náš požadavek na Lischku. Takhle zhruba vše probíhalo,“ uvedl.

Schranz? Letní prioritou byl Pešek

Vyjádřil se také k letním spekulacím o příchodech Michala Sadílka, který je kmenovým hráčem nizozemského PSV Eidhoven, a Ivana Schranze, který od července působí v Edenu. „Tam to bylo celkem jednoduché. Michal Sadílek preferoval zůstat v zahraničí a co se týče možného příchodu Schranze tak naší prioritou byl Jakub Pešek,“ dodal Rosický, který zároveň potvrdil, že se Sparta zajímala také o Lukáše Sadílka ze Slovácka.

iZdroj fotografie: Reuters

Obecně platí, že Sadílkové jsou šikovní fotbalisti,“ nastínil. V médiích se rovněž spekulovalo o zimních příchodech Filipa Nováka z Fenerbahce a Linus Wahlqvist z Drážďan. Podle Rosického však ni s jedním z hráčů klub nejednal. „Oba hráči nebyli na tohle přestupové období žádné téma,“ uvedl. Odpověděl také na dotaz, zda Sparta jednala a jedná o příchodu bývalého kanonýra Bonyho Wilfrieda. „Ne a ne,“ dodal Rosický na adresu třiatřicetiletého kanonýra, který po přerušení kariéry nedávno podepsal půlroční smlouvu v nizozemském Nijmegenu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články