Sportovní šéf Sparty Rosický otevřeně promluvil o odchodech Dočkala, Pulkraba a Štětiny - SportyŽivě

Sportovní šéf Sparty Rosický otevřeně promluvil o odchodech Dočkala, Pulkraba a Štětiny

Sportovní ředitel pražské Sparty Tomáš Rosický promluvil o možných změnách v kádru. Budou na Letné i nadále pokračovat Bořek Dočkal, Matěj Pulkrab a Lukáš Štětina?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Pražská Sparta má za sebou náročný podzim. Po několikazápasové krizi se však dokázala dostat zpět do výsledkové a herní pohody, čemuž vděčí mimo jiné čtyřiadvacetiletému střelci Matěji Pulkrabovi. Ten se v posledních šesti ligových utkáních trefil hned sedmkrát a podle sportovního šéfa pražské Sparty Tomáše Rosického panuje s jeho výkony na Letné velká spokojenost. Přesto Pulkrabovi již v červnu končí smlouva.
Matěj se během poslední poloviny sezony vyprofiloval a má pro Spartu velkou cenu,“ prohlásil Rosický na adresu bývalého hráče Bohemians nebo Slovanu Liberec. „Je důležitým článkem týmu a během tohoto přestupního období ho nikam na 99 % nepustíme. Dokončí sezonu tady a na jaře se budeme bavit dál,“ dodal s tím, že o nové smlouvě hodlá jednat již před vypršení té stávající.


iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

V červnu vyprší kontrakt také sparťanskému kapitánovi Bořku Dočkalovi o jehož konci na Letné se dlouhodobě spekuluje. „S Dočkalem jsem mluvil, když měl zranění během září. Myslím si, že je v tom rozumný,“ dodal na adresu třiatřicetiletého středopolaře. „Jasně jsme si řekli, že čas na prodloužení smlouvy bude na jaře. Pro něj je nyní zásadní udělat dobrou přípravu,“ pokračuje.

Štětina? Je na odchodu, tuší Rosický

Během jara si tuto situaci vyhodnotíme. Se všemi hráči se bavíme na pravidelné bázi,“ dodal. Naopak nadále nebude v rudém dresu pokračovat slovenský reprezentant Lukáš Štětina. S třicetiletým stoperem, který v aktuálním ročníku nastoupil k desítce utkání, Sparta nadále nepočítá. „Potvrzuji, že je zřejmě na odchodu. Ví, že mu smlouvu v létě neprodlužíme a má povolení hledat si nový klub. Ke všem hráčům jsem otevřený a bavíme se na rovinu,“ dodal Rosický.


iZdroj fotografie: Reuters

Ten se vyjádřil i k dřívějšímu odchodu švédského reprezentanta Davida Moberga Karlssona, který za částku okolo 25 milionů korun přestoupil do japonského celku Urawa Red Diamonds. „David byl to dobrý nákup, jeho produktivita mluví za všechno. Dlouho jsme spolu jednali o nové smlouvě. Rozdíl v našich představách byl tak obrovský, že se to nedalo dohodnout,“ dodal Rosický.

Říkal, že se chce vrátit domů, nebo zkusit něco nového. S trenérem jsme se domluvili, že pokud dostaneme dobrou nabídku, tak bychom ho prodali, což se ostatně i stalo,“ zakončil.

Zdroj: AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
F-22 Raptor Spojené státy neprodaly ani nejlepším spojencům. Vývoj je stál miliardy dolarů
Události247.cz
„Brzy nám může chybět až deset tisíc učitelů,“ varuje šéf školských odborů František Dobšík. Malý růst učitelských platů vnímá jako podraz
VědaŽivě.cz
Prodavačka otevřeně promluvila o tom, jak supermarkety zákazníky šidí. Potraviny zepředu nikdy nebrat, varuje