Sportovní ředitel Sparty Rosický zhodnotil podzim a promluvil o přestupech. Co prohlásil na adresu ostravského Sora?

Sportovní ředitel pražské Sparty Tomáš Rosický na startu zimní přípravy promluvil o podzimní části sezóny, posilách i budoucnosti mladých talentů z B-týmu.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Pětačtyřicet bodů, třetí příčka a jen tříbodová ztráta na čelo. Pražská Sparta má za sebou po krátké krizi úspěšný půlrok a podle sportovního šéfa klubu Tomáše Rosického je na správné cestě. „Myslím, že se neustále posouváme. Do jarní části jedeme po dlouhé době s tím, že působíme na všech třech frontách. Z tohoto pohledu je to jistě pozitivní. Zaznamenali jsme však i varovné signály,“ prohlásil s odkazem na porážky s Plzní a Slováckem.

Na podobné zaváhání nebude v jarní fázi prostor. Na nás je, abychom si analyzovali, proč se tak stalo. Budeme se soustředit na detaily, abychom se vyhnuli zmíněným varovným signálům. Když jsme se dostali do krizových momentů, tak jsme se z nich ale uměli dostat, což ukázalo sílu týmu a velmi mě to potěšilo. Cílem však je, abychom se takovým momentům vyvarovali,“ doplnil bývalý reprezentační záložník.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Přesto podle něj pražská Sparta stále hledá nové posily do svého kádru. Již před startem nového roku se na Letné objevil jablonecký kanonýr Tomáš Čvančara, který je podle Rosického výrazným zkvalitněním kádru. „Bavili jsme se, že nám chybí určitá typologie hráče vpředu, přičemž Tomáš ji naplňuje. Je to větší hráč, který dokáže střílet góly z každé situace, a také je pohybový, mladý a má potenciál. Je to na něm, jak se chopí šance,“ uvedl.

Sor? Nelze si ho nevšimnout

Dlouhodobě se spekuluje také o přestupu nigérijského křídelníka ve službách Baníku Ostrava Yiru Sora. „Jedná se o hráče, kterého si nelze nevšimnout,“ dodává s tím, že nic není uzavřeno. „Baník má však víc hráčů, kteří jsou pro nás zajímaví, a totéž platí i naopak. Jedná se o klasický fotbalový byznys. Ostrava si ohodnocuje své hráče, my zase své. Vztahy mezi námi jsou naprosto korektní,“ míní.

iZdroj fotografie: Reuters

Stále hledáme atributy, které nás vylepší. Jsme aktivní, a takoví zůstaneme i nadále. Další změny v kádru budou, ale momentálně nejsme blízko k žádné dohodě,“ doplnil Rosický, podle něhož bude důležitou strategií také doplňování kádru hráči z druholigového B-týmu. „Zlepšují se rychleji, než jsem si myslel. Dobrým příkladem je Adam Gabriel, který pravidelně trénoval s áčkem, což mu dost prospělo,“ pokračuje.

Nyní by měl dostávat větší prostor, než tomu bylo na podzim. Sejk, Suchomel, Ryneš a Patrák začali s námi přípravu. Jde o velký krok, uvidíme, jak to budou zvládat. Všechno bude záviset na tom, jak se ukážou v přípravě. Vyhodnotíme to pak s trenérem. Jsem zvědavý, jak to bude,“ zakončil na tiskové konferenci Rosický.

Zdroj: AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koupili si vysněný dům v oblíbené lokalitě, na zahradě našli zakopané auto s hrůzným nálezem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší