Sportovní ředitel Baníku Grussman promluvil o posilách i odchodech. Cílem jsou poháry, přiznal

                   

Řada odchodů i příchodů s cílem postoupit mezi první čtveřici. Ostravský Baník se chce po třech sezónách v první šestce utkat o příčky, zajišťující předkola evropských pohárů. „Kdybych řekl [že je cílem] cokoliv jiného, bylo by to velmi alibistické,“ prohlásil pro fcb.cz sportovní šéf klubu Alois Grussmann. I proto Slezané posilovali, do Ostravy přestoupil pravý bek Gigli Ndefe i mladý talent Lukáš Ciencala, klub navíc i přes zájem ze zahraničí udržel Patrizia Stronatiho.

Baník však zaznamenal i odchody. „Odešel Milan Lalkovič. Myslím si, že jsme asi všichni včetně jeho cítili, že by tomu prospěla nějaká změna a že pokud chce dostávat v budoucnu více příležitostí, stojí za to zkusit to jinde. Do Mladé Boleslavi přestoupil Milan Jirásek. I on si určitě představoval větší vytíženost, přibrzdila ho i zranění a my jsme věděli, že mu v létě končí smlouva a že ji zřejmě prodlužovat nebudeme,“ zhodnotil pro fcb.cz Grussmann.

iPatrizio Stronati v dresu Baníku Ostrava. (zdroj: Tomáš Bednarz, wikimedia.org)

Blízko odchodu je i ukrajinský stoper Oleksander Azackij, kterému v létě končí smlouva a klub nemá zájem ji prodloužit. Podle Grussmanna aktuálně jedná s týmem z Gruzie. Otázkou je i působení Rudolfa Reitera, za kterého Ostrava v létě 2019 vysázela přes sedm miliónů korun. Do plánů kouče Luboše Kozla však šestadvacetiletý křídelník nezapadá. „Do konce sezony zůstává v Brně, co bude dál, se uvidí,“ doplňuje.

Nejvýraznějším příchodem je bezpochyby nizozemský pravý bek Gigli Ndefe, který do moravskoslezské metropole přestoupil z Karviné. „Toho jsme sledovali delší dobu a hodně jsme o něj stáli. Gigli je krajní hráč se zajímavou ofenzivní i defenzivní fází. Je to velice rychlý a kreativní fotbalista. Může hrát vpravo i vlevo, v obraně i v záloze. To je jeho velká výhoda,“ dodává pro klubový web Grussmann.

iKouč Baníku Luboš Kozel.(zdroj: wikimedia.org)

Šanci by měl dostat i mladý talent ostravské akademie Ondřej Kukučka. Teprve šestnáctiletý stopera, kterého trenér Kozel vyzkoušel v přípravném duelu proti Blansku, má však podle sportovního ředitele klubu velký potenciál. „Má velkou chuť pracovat a někam to dotáhnout. Trenér Kozel ho má denně na očích. Pokud bude dostávat šanci, ať už v A-týmu, nebo v béčku, myslím si, že v něm v dohledné době budeme mít opravdu velkého fotbalistu,“ prohlásil pro fcb.cz.

Jak však přiznává, aktuálně pátý celek tabulky Fortuna ligy myslí na zlepšení i nadále, pro jarní část jsou však příchody uzavřeny. „Pracujeme samozřejmě na dalších případných posíleních, ale myslím si, že v zimě už kádr rozšiřovat nebudeme. Spíš se dá čekat, že některé hráče uvolníme na hostování,“ prozradil pro fcb.cz. Čím více hráčů širšího kádru bude pravidelně hrát, byť jinde na hostování, tím lépe pro Baník i hráče samotné,“ dodal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články