Spolupráce fotbalové Slavie s Libercem jen vzkvétá

                   

Těžko byste mezi dvěma účastníky libovolné nejvyšší soutěže v Evropě našli dva kluby, které pojí tak úzké vztahy jako právě Slavii s Libercem. Vše je o to neobvyklejší, že oba kluby patří do špičky a utkávají se nejen v základní části, ale také v nadstavbě.

Ta se sice v nadcházející sezoně hrát nebude, ale i tak lze očekávat, že se Liberec s celou řadou kmenových hráčů Slavie v sestavě popere o účast v evropských pohárech, konkrétně v Evropské lize. Pod Ještědem budou stoprocentně hostovat:

  • Abdalláh Júsuf Hilál
  • Jakub Jugas
  • Jan Matoušek
  • Daniel Kosek
iZdroj fotografie: xsport.ua

Trpišovský a Nezmar

Důležitou roli v přátelských vztazích hrají kromě finančních možností Slavie, z nichž Severočeši těží, zejména sportovní manažer Jan Nezmar a trenér Jindřich Trpišovský. Oba mají libereckou minulost a zdejší prostředí dobře znají. Hráčům obou týmů pak nastínil možnou budoucnost Tomáš Souček, slávistický odchovanec, který si prošel hostováním v Liberci a teď dobývá Premier League.

Každoroční liberecký výprodej

Liberec se na Slavii stává závislým také proto, že pravidelně rozprodává své hráče. Nejčastěji právě Sešívaným. Bez nadsázky lze říci, že polovina kádru, který odjel na soustředění, pod Ještědem hrál. Postavili byste z nich celou fotbalovou jedenáctku: brankáři Kolář s Kovářem, obránci Kúdela, Hovorka, Coufal a Karafiát, záložníci Oscar, Sýkora, Ševčík, Malínský a Beran nebo útočníci Kuchta s Musou, ti všichni mají libereckou minulost. A nejsnazší způsob, jak oslavený kádr doplnit, jsou právě hostování.

iZdroj fotografie: soccerlivehd.com

Oboustranně užitečná spolupráce

Slávisté tak mají jistotu, že hráči, kteří se jim do nabitého kádru nevejdou, budou stále hrát o čelní příčky ligové tabulky, a zapojí se také do kvalifikace o evropské poháry. Podobně cenné zkušenosti by při hostování v jiných klubech těžko získávali. A Liberec, který na přestupech vydělává, na hostováních pro změnu spoustu peněz ušetří.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství