Společná řeč Sparty a Slavie. Vedení pražských velkoklubů chce sudím ulehčit práci

Vedení dvou největších pražských klubů našlo společnou řeč. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík a generální ředitel Sparty František Čupr chtějí zavést novinku, která ulehčí práci sudím.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Český fotbal by podle předsedy představenstva pražské Slavie Jaroslava Tvrdíka v reakci na kontroverzní výroky rozhodčích v uplynulých měsících projít zásadní změnou. Ve spolupráci s generálním ředitelem Sparty Františkem Čuprem budou oba pražské velkokluby prosazovat společný postup směrem k vyšším nárokům na profesionalizaci soutěže. „Domluvili jsme se na dvou zásadních věcech,“ nastínil Tvrdík v rozhovoru pro AREA114.

Za prvé, že Sparta a Slavia budou žádat co nejrychlejší zavedení ofsajdové lajny. Domluvili jsme se, že zaplatíme náklady na pořízení tohoto klíčového systému rovným dílem. Jde o reakci na události posledních kol, kdy je zřetelné, že řada ofsajdů vyvolává velké otázky a bez kalibrované čáry je nelze objektivně posuzovat,“ uvedl. Náklady na zavedení kalibrované čáry se podle dřívějších odhadů ředitele Ligové fotbalové asociace Tomáše Bárty pohybují okolo 40 milionů korun. Kalibrační technologii v současné době používá hned čtyřiadvacet zemí.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Tvrdík zároveň uvedl, že Slavie i Sparta podporují současnou komisi rozhodčích a jejího šéfa Radka Příhodu. „I za Spartu říkám, že stále stojíme za současnou komisí. Myslíme si, že to musí být právě tahle komise, která zjedná nápravu situací, které v posledních kolech mohly vyvolat pochybnosti,“ doplnil Tvrdík podle něhož by i rozhodčí sami měli cítit podporu komise ze strany klubů. „Jestli nebudou předvádět výkony, jaké se očekávají, tak musí skončit. V tomto nesmí komise hnout ani o milimetr,“ zdůrazňuje na druhé straně.

Tvrdík: Sparta měla mít o šest bodů více

Podle Tvrdíka kontroverzní výkony rozhodčích v aktuálním ročníku připravily pražskou Spartu o několik důležitých bodů. „Rozpočty nás a Sparty se blíží miliardě, investujeme do fotbalu stovky milionů, nesmí existovat pochybnosti o regulérnosti soutěže. Třeba Sparta měla mít, nevím, o čtyři, šest bodů víc a některé výkony rozhodčích vůči ní jsou zarážející,“ porovnal se zákroky pískané proti Olomouci nebo Plzni. „Je to jiný standard. To je to, co vadí fanouškům,“ zakončil.

Pomůže kalibrovaná ofsajdová čára českému fotbalu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články