Spojení Davida Silvy a Manchesteru City se neodvratně chýlí ke konci

i Foto: independent.co.uk
                   

Každá slavná fotbalová éra jednou končí. Podle informací předních zahraničních médií by mělo po aktuální sezóně dojít k rozvázání spolupráce mezi Manchesterem City a Davidem Silvou, který má na jejich skvělém tažení z posledních let opravdu významný podíl. Španělský reprezentant by měl odejít hledat nové výzvy mimo Premiere League, ve které působí dlouhých devět let, a to v barvách jediného týmu. Kam by jeho následné kroky měly vést? A jaké úspěchy za sebou nechává?

Odcházet se má v nejlepším

Třiatřicetiletý záložník David Silva se drží rčení, že pokud se má člověk loučit, měl by vycítit ideální příležitost. Ta se mu momentálně opravdu nabízí. Manchester City v posledních týdnech tvrdě bojuje s Liverpoolem o konečné postavení v tabulce anglické nejvyšší soutěže a v téhle chvíli má k titulu o jeden bod blíž. Ostatní týmy už jej nemají šanci ohrozit. Třetí Chelsea ztrácí na vedoucí dvojici propastných 23 bodů a Tottenham s Arsenalem jsou na tom ještě o něco hůř. Rozhodnou tak poslední zápasy, v nichž ani jeden ze dvou nejlepších týmů nemá nijak náročného soupeře. Pokud vše půjde podle předpokladů, mělo by si City vedení ohlídat.

Méně slavný z dvojice Manchesterských týmů se mezi elitu navrátil v roce 2010 a právě David Silva byl jedním z hlavních strůjců tohoto počinu. Pomohl k zisku prvního titulu po čtyřiačtyřicetiletém čekání a od té doby pravidelně patří mezi členy základní sestavy. Nezměnilo se to ani s příchodem trenéra Pepa Guardioly, který je znám tím, že dává šanci zejména dravému mládí. Silva ustál veškeré personální změny, se kterými se vedení klubu v posledních devíti letech vytasilo. Nikdy se ani na okamžik neuvažovalo o tom, že by miláčka fanoušků prodalo.

Proud času se nedá zvrátit a ani Silva bohužel nemládne

David Silva i nadále představuje hlavního tahouna týmu, který má zajištěnou zářnou budoucnost na několik let dopředu. Kdo by to ještě v minulém desetiletí řekl, že ano? Nicméně se čas podepisuje na každém z nás a ani Silva tomuto smutnému, ale přirozenému aktu neunikl. V jeho letech už se dá hovořit o sklonku aktivní kariéry, což nepřímo potvrdil i sám fotbalista:

„Sezona je momentálně v té nejdůležitější fázi, proto se nemůžeme o nějakých budoucích plánech bavit. Vše se rozhodne až po posledním odehraném utkání. Snažím se na sobě makat každý den, ale už to není takové jako dříve. Aby člověk zůstal fit a stále svěží, musí se řídit extra rutinami, kterými se předtím nedržel.“

Kam by hrající legenda Manchesteru City, která podstatnou část kariéry strávila také ve španělské Valenci, mohla zamířit posléze? V úvahu připadá například některý z čínských klubů, které již poslaly nabídky a Silva by tam mohl důstojně zakončit kariéru a před důchodem si ještě vydělat pořádný balík.

Foto: independent.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články