Má Jindřich Trpišovský namířeno Premier League? Šéf Slavie Tvrdík promluvil

Šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík promluvil o spekulacích, které se týkají možného odchodu trenéra sešívaných Jindřicha Trpišovského do anglické Premier League.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Největší překvapení v historii českého fotbalu. Tímto způsobem by se dala popsat spekulace o možném odchodu Jindřicha Trpišovského, která v uplynulých hodinách zahýbala tuzemským fotbalovým prostředím. Šestatřicetiletý stratég, jenž uplynulých šest ročníků vedl pražskou Slavii, má údajně namířeno do anglického Southamptonu. Poslední celek Premier League totiž včera odvolal svého hlavního trenéra Nathana Jonese.

O možném budoucím zahraničním angažmá nejúspěšnějšího českého trenéra se spekulovalo již dříve. Přesto se zdá, že přesun trenéra z české ligy do Premier League je zatím spíše zbožným přáním. Celou spekulaci rozpoutal let soukromého letadla na trase Praha-Southampton, který proběhl dnes ráno. Podle šéfa pražské Slavie Jaroslava Tvrdíka v něm však současný kouč sešívaných neseděl.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Není [pravda, že měl Jindřich Trpišovský dnes odletět do Southamptonu]. Před chvilkou jsme spolu řešili zubaře a večer ho uvidíte v Canal Plus jako hosta jejich dnešního vysílaní Premier League,“ napsal Tvrdík na svůj Twitter v reakci na dotazy fanoušků. Na spekulace reagoval také přední český agent, který trenéra aktuálně vedoucího celku české ligy zastupuje. Podle jeho vyjádření nestojí spekulace na reálných základech.

Agent: Nikdo do Anglie neodletěl

Ani já, ani nikdo z agentury neletí na jednání do Anglie ohledně angažmá trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského,“ uvedl na Twitteru Jiří Müller z agentury ESAM. Zdá se tak, že fanoušci sešívaných si mohou ještě na čas oddechnout. Do anglického Southamptonu tak podle serveru 90min zřejmě zamíří zvučnější jméno v podobě bývalých legendárních fotbalistů Stevena Gerrarda, Franka Lamparda či Wayne Rooneyho.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Přesto nejde o první spekulaci spojenou s možným přesunem Jindřicha Trpišovského do zahraničí. Již v létě bylo jeho jméno spojováno s působením ve skotském Celticu Glasgow, i tehdy však agent zkušeného kouče zprávu dementoval. Lodivod sešívaných se v současné době může naplno soustředit na boj o triumf v domácí soutěži a ligovém poháru. Po sobotní výhře 2:0 proti brněnské Zbrojovce čeká Slavii již za pět dní souboj v Teplicích.

Byla by v budoucnosti anglická Premier League vhodnou štací pro Jindřicha Trpišovského?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund