Špatná zpráva pro Součka a Coufala. West Ham chce opustit největší hvězda týmu, touží hrát Ligu mistrů

Anglický West Ham by již brzy mohl přijít o největší hvězdu a nejhodnotnějšího hráče svého kádru. Proč anglický reprezentant touží po odchodu z londýnského klubu?

i Zdroj fotografie: West Ham United FC
                   

Za Kladiváře odehrál více než dvě stovky utkání, s kapitánskou páskou na ruce je vůdčí osobností mužstva i v aktuálním ročníku. Přesto chce třiadvacetiletý defenzivní záložník Declan Rice svůj mateřský klub v blízké budoucnosti opustit. Anglický reprezentant, který zasáhl zatím do všech utkání svého celku na světovém šampionátu, totiž otevřeně přiznal, že nemá v úmyslu prodloužit s West Hamem smlouvu.

Jeho dlouholetý kontrakt skončí v létě 2024 a vedení londýnského klubu tak bude mít pouze tři přestupové období na to, aby nejhodnotnějšího hráče kádru zpeněžilo. Ricova hodnota se odhaduje podle serveru Transfermarkt na zhruba 80 milionů eur (téměř dvě miliardy korun). O rodáka z Kingstonu nad Temží se zajímá téměř kompletní anglická špička včetně Chelsea, Manchesteru City, Manchesteru United nebo Newcastlu.

iZdroj fotografie: West Ham United

Důvod budoucího odchodu je podle jeho slov jasný, Rice totiž touží hrát Ligu mistrů. „Stoprocentně si chci zahrát v Lize mistrů. Mluvím o tom neustále poslední dva nebo tři roky,“ prohlásil na tiskové konferenci po postupu Anglie do další fáze mistrovství světa. „Podávám týden, co týden konzistentní výkony v klubovém dresu a cítím, že se chci opravdu posunout na další úroveň. Budu na to tlačit,“ cituje jej britský deník The Guardian.

Rice: Máte jen jednu kariéru

Vídám svoje kamarády tady v národním týmu, kteří hrají Ligu mistrů a bojují o velké trofeje,“ dodal s tím, že chce také pozvednout nad hlavu kýžený pohár. „Máte jen jednu kariéru a když se po jejím konci podíváte zpět, chcete vidět, že jste slavili výhry a hráli opravdu velké zápasy,“ míní spoluhráč českých reprezentantů Tomáše Součka a Vladimíra Coufala.

iZdroj fotografie: West Ham United

Ricův West Ham se navíc v aktuálním ročníku trápí. V tabulce anglické Premier League nastřádal v patnácti utkáních jen čtrnáct bodů a zřejmě jej čeká těžký boj o záchranu. Kladiváři mají aktuálně nad sestupovým osmnáctým místem náskok pouhý bod, poslední Wolverhampton na ně ztrácí čtyři body.

Kam by měl Declan Rice zamířit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články