Sparťan Hašek je volný. Připomeňme si jeho problémové chování

Je to definitivní a potvrzené ze strany FAČR. V tuto chvíli už exSparťan Martin Hašek je volným hráčem. Jeho smlouva byla nejenom ukončena, ale byla takzvaně vyřazena z registru smluv, což znamená, že je fotbalista v tuto chvíli volným hráčem.

Zdroj fotografie: cijeurope.com

Je to definitivní a potvrzené ze strany FAČR. V tuto chvíli už exSparťan Martin Hašek je volným hráčem. Jeho smlouva byla nejenom ukončena, ale byla takzvaně vyřazena z registru smluv, což znamená, že je fotbalista v tuto chvíli volným hráčem, a tak může čekat na angažmá. A bude jenom na něm, na jakou nabídku kývne.

Není to vhodná doba

Nutno říci, že být volným hráčem právě v tuto dobu, kdy týmy nejenom u nás, ale i v dalších zemích výrazně snižují platy hráčů, nebo je dokonce propouštějí, není úplně ideální. V této době nemít angažmá může být dlouhodobým problémem, jelikož řada týmů spíše řeší své existenční problémy, než to, že by se poohlížela po volných hráčích. A tento stav bude trvat minimálně do doby, než se bezpečnostní situace v Evropě uvolní.

Zdroj fotografie: youtube.com

Z tohoto pohledu není fakt, že je Martin Hašek v danou chvíli volným hráčem, úplně ideální. Na druhou stranu je dobré připomenout, že na vině není ani tak Sparta, jako tento rebelující hráč. V souvislosti s tím si připomeňme jeho hlavní prohřešky, které za dobu svého účinkování ve Spartě měl.

Neodcestoval do Španělska

Tím prvním hlavním prohřeškem, který Martin Hašek ve Spartě měl, bylo patrně to, že se nedostavil na sraz k odletu na zimní soustředění do Španělska. Počítalo se s ním jako jedním z těch, kteří odletí na přípravu, měl se dostavit na letiště ve smluvený čas, ale nestalo se tak. Tým tak byl v podstatě nucen odjet na přípravu bez něho. A to vztahy mezi ním a klubem v roli jeho zaměstnavatele výrazně narušilo.

Nepřišel na trénink

V návaznosti na tento prohřešek se Sparta rozhodla, že hráče z A týmu přesune do rezervy. S tímto byl Hašek pochopitelně nespokojen a požádal Spartu o možnost vrátit se zpět do ligového týmu. Že by se v něm opravdu hnulo svědomí a uvědomil si, co udělal? Patrně ne, jelikož v polovině března, kdy byl stále ještě zařazen do rezervy, se nedostavil na trénink.

Zdroj fotografie: praga-praha.ru

Doručená výpověď

To, že se nedostavil na plánovaný trénink, byl od tohoto hráče patrně již promyšlený krok, jelikož následně přišla do Sparty i jeho výpověď. Ta podle všeho splňuje všechna současná pravidla FIFA a hráč takovou jednostrannou výpověď může podat. Sparta však něco podobného odmítá a i když je aktuálně Hašek oficiálně volným hráčem, bude mít vše ještě patrně dlouhodobou dohru.

Problémy Haška byly i na mezinárodní scéně

Nebyla to jenom Sparta, kde Martin Hašek působil problémy. On se předvedl i v mezinárodním měřítku. Konkrétně o něho měl zájem izraelský klub Maccabi Haifa, který vyjednával podmínky přestupu jak se samotnou Spartou, tak i se samotným Haškem. A tento přestup byl doslova na spadnutí. Nakonec z něho izraelský klub doslova na poslední chvíli vycouval. Co bylo důvodem? Podle vyjádření klubu to nebyl nikdo jiný, než Hašek, který v podstatě chvíli před plánovaným podpisem změnil, konkrétně řečeno zvýšil své požadavky. Na to klub reagoval raději tím, že z plánovaného přestupu vycouval. Patrně nechtěl riskovat a zažívat v budoucnu to, co v dané době musela prožívat Sparta.

Co bude s Haškem dále?

Nechme se překvapit, jak tento rebelující exSparťan nakonec dopadne a v jakém klubu skončí. Nutno však už předem říci, že každý klub, stejně jako jakýkoliv zaměstnavatel na světě, má raději loajální zaměstnance, než rebely. Co ale teď víme, to je fakt, že v budoucnu budou ještě jistě pokračovat tahanice ohledně platnosti výpovědi. A dále bude Hašek čekat na možné angažmá, což v době omezování činnosti klubů, odkládání zápasů, bezpečnostních omezení a zákazu cestování do zahraničí nebude nic, co by mělo přijít, alespoň podle našeho názoru, v brzké době.