Sparta ztratila body s Baníkem. Vrba promluvil o zklamání, atmosféře a fanoušcích

Tři pokutové kopy, čtyři branky, pět žlutých karet. Pražská Sparta v Ostravě před bouřlivým publikem remizovala 2:2 a posunula se na čtvrtou příčku aktuální tabulky.

i Zdroj fotografie: Reuters

Baník byl před domácím publikem v úvodu zápasu aktivnější, přesto šla do vedení po půlhodině hry pražská Sparta zásluhou Jakuba Peška. V 50. minutě dokázal přízemní střelou vyrovnat David Buchta svou druhou brankou v ročníku. O patnáct minut později zahodil první pokutový kop kapitán hostů Bořek Dočkal, přesto se Letenští gólu z penalty dočkali. Druhou penaltu v 72. minutě totiž dokázal stoper Dávid Hancko proměnit a poslal Spartu do vedení.

Ostrava přesto dokázala vyrovnat třetí penaltou v utkání, kterou bezpečně proměnil Daniel Tetour a zařídil tak slezskému celku cenný bod. Naopak kouč Sparty Pavel Vrba byl po utkání zklamaný.Samozřejmě jsme sem přijeli pro vítězství. Po zápase bereme bod. Musíme si to vyhodnotit po zhlédnutí videa,“ prohlásil na tiskové konferenci s tím, že domácí táhla zejména bouřlivá atmosféra. „Baník odehrál velice dobré utkání s velkou podporou fanoušků,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

Fanoušci ukázali obrovskou sílu. My jsme si ale zápas pokazili sami. Necháme si dát dva góly po našich chybách. Baník měl také šance, které neproměnil, ale góly jsme dostali po situacích, kdy jsme měli deset vteřin před tím míč pod kontrolou. O to víc mě to mrzí,“ míní, avšak dodává, že slezský celek se v posledních utkáních zvedá. „Všichni víme, že se Baník zvedá a začíná být tam, kde by měl být a chtěl by ještě výš. Je to vidět na atmosféře,“ hodnotí.

Výkony mužstva proti silným soupeřům jsou výrazně lepší než proti těm slabším. Když narazí na někoho, kdo chce hrát fotbal, je to pro něj výhodnější. Spíš budu řešit to, jak jsme hráli my a jaký výsledek jsme uhráli. Po vývoji utkání jsme nakonec ztratili dva body. Vadí mi, z jakých situací jsme dostali góly,“ pokračuje Vrba, který v Ostravě jako asistent kouče Františka Komňackého slavil před osmnácti lety mistrovský titul.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Sedmapadesátiletý trenér chválil také fanoušky, kteří podle něj pozvedali úroveň utkání. „Bylo to férové tak, jak to má být. Atmosféra se nám líbila. Jsem rád, že po měsících temna zažíváme znovu fotbal s fanoušky. To je pro fotbal nejdůležitější. K fotbalu emoce patří a je to úplně jiné s prázdnými tribunami a před 15 tisíci fanoušky,“ zakončil.

Zdroj: AC Sparta Praha