Sparta za něj zaplatila 70 milionů korun, jeho kariéru zastavily operace kolena. Dnes se vrací v dresu Mladé Boleslavi

Patřil mezi největší talenty českého fotbalu, pravidelně nastupoval za reprezentaci i týmy z Dánska či Německa. Slibnou kariéru dnes devětadvacetiletého útočníka Václava Kadlece však zastavilo zranění kolene a před rokem a půl ukončil kariéru. Dnes se vrací a rád by si opět zahrál nejvyšší soutěž.

i Zdroj fotografie: FK Mladá Boleslav
                   

73 milionů korun. Tolik pražská Sparta zaplatila v srpnu 2016 za Kadlecův příchod z dánského Midtjyllandu, známý kanonýr však stihnul nastoupit čtyř let jen ke čtyřem desítkám utkání. Dlouhodobě jej trápilo zejména závažné zranění kolene, přesto při svém tehdejším návratu na Letnou dokázal zaznamenat jedenáct branek.  „V tu chvíli mě vůbec nenapadlo, že bych ještě někdy hrál fotbal. Užíval jsem si rodinný život a přemýšlet, co budu dělat dál,“ vzpomíná Kadlec pro klubový web.

Po skončení profesionální kariéry dostal nabídku působit v Červených Janovicích, za které nastupoval i Tomáš Řepka, Roman Bednář nebo Martin Jiránek. Na úrovni okresní třetí třídy tak bez tréninkové zátěže si chtěl vyzkoušet, zda několikrát operované koleno vydrží. „Řekl jsem si, proč ne, a postupem času zjistil, že opakovaně operovaná noha drží,“ prohlásil Kadlec, který postupně přidával na fyzické zátěži a za pomoci lékařů zjišťoval, že stav kolena se nezhoršuje.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Proto nyní přichází další krok. „S panem Paskou jsme zvažovali, kde bych se měl pokusit o restart fotbalové kariéry a navrhnul jsem Mladou Boleslav z několik důvodů, mezi kterými byla krátká dojezdová vzdálenost z kraje Prahy, kde bydlím, znalost hráčů mladoboleslavského kádru, ať už ze Sparty, nebo reprezentace, a také trenérská osobnost pana Jarolíma, se kterým jsem se potkal v reprezentaci,“ prohlásil pro klubový web Kadlec, který trénoval s mladoboleslavským B-týmem.

První týden byl tvrdý, ale potom už to bylo dobrý,“ přiznal Kadlec, který se nyní připojil k prvoligovému kádru a hlásí, že jeho koleno zatím drží. „To mě utvrdilo v tom, že to můžu zkusit. Dříve koleno oteklo jako baňka už po jednom tréninku,“ dodal. I proto se s klubem z města automobilů dohodnul na roční profesionální smlouvě.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Vzhledem k tomu, že se Vaškův zdravotní stav výrazně zlepšil, rozhodli jsme se návrat zkusit. Podpis smlouvy je další krok v celém procesu,“ prohlásil pro klubový web Kadlecův agent Pavel Paska. Sám devětadvacetiletý útočník po podpisu roční smlouvy neskrýval nadšení, podle svých slov bude při obnovené prvoligové premiéře nejšťastnějším hráčem na trávníku.

„Po podpisu profesionální smlouvy v Mladé Boleslavi nemám v hlavě ambice, že bych se chtěl dostat do zahraničí. Jsem rád, že koleno drží, a když bych vyběhl do ligového zápasu, byl bych v tu chvíli nejšťastnějším hráčem na hřišti. Zahrát si ještě ligu, to bych opravdu chtěl. Když jsem se dostal do kádru áčka, bylo by blbý tak nepřemýšlet. Přeji si být především zdravý, fotbal mě stále baví, a možná víc než dříve, protože možnosti hrát ho si nyní vážím,“ zakončil pro klubový web.

Zdroj: fkmb.com, sparta.cz, isport.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní