Sparta? Vždycky se na ni koukáme, prozradil slávista Petr Ševčík

Co dělají fotbalisté Slavie, když mají čas? Se zájmem sledují zápasy Sparty. Petr Ševčík vysvětlil, co k tomu sešívané vede.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

V českém fotbale není větší rivalita než ta mezi pražskými „S“. Kam až může zajít, viděli fanoušci názorně při posledním derby. Čtyřicet faulů, jedenáct žlutých karet a vyloučení kapitánů Bořila s Krejčím. I v letošní sezoně se Sparta se Slavií perou o první místo. Není tak překvapením, že se hráči obou týmů hlavního soupeře navzájem sledují.

Zapni televizi, hraje Sparta

Do nedělního utkání v Olomouci šli sešívaní s vědomím, že Sparta vybojovala na hřišti Baníku Ostrava tři body. Fotbalisté dokonce věděli, jak se duel ve Vítkovicích vyvíjel. „Sledovali jsme je. Když to časově vychází, vždycky se koukáme. Je to logické, je to nás největší rival,“ řekl Petr Ševčík pro klubový web.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Do ligové sestavy se Ševčík vrátil po téměř dvouměsíční přestávce zaviněné zraněním. „Vím, jak se vrátit, jak se připravit. Fotbal je o hlavě, u mě záleží vždycky hlavně na kondici. Ve Slavii ale máme skvělý tým odborníků, maséry, fyzioterapeuty a kondičáky. Ti nás vždycky rychle dostanou do formy. Je to jejich velká zásluha, že jsem mohl nastoupit od začátku,“ podotkl záložník, který si připsal asistenci u prvního gólu Slavie.

Stále 2 body za rivalem

Červenobílí duel na Hané zvládli, Sigmu porazili 3:1. „Obě mužstva předvedla skvělý výkon, fanouškům se to muselo líbit. Hrálo se pořád nahoru dolů. Myslím, že pak rozhodla naše větší kvalita, dohrávali jsme v lepším rozpoložení. Těžíme z výborné fyzické připravenosti, ta nám nejen v koncovkách hrozně pomáhá,“ doplnil k utkání Ševčík, kterého považuje trenér Trpišovský za klíčového hráče sešívaných. Momentálně je pro nás nenahraditelný,“ zmínil kouč.

Vyhraje titul Sparta nebo Slavia?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články