Sparta úvodní souboj o Ligu mistrů nezvládla. Vrba promluvil o vlivu nového pravidla i produktivitě

i Zdroj fotografie: Reuters

První utkání nové sezóny z pohledu pražské Sparty nedopadlo úspěšně. Letenští ve druhém předkole Ligy mistrů sice od 3. minuty vedli, nakonec se však z výsledku radoval vídeňský Rapid.

Svěřenci kouče Pavla Vrby přitom vstoupili do utkání nejlépe, jak mohli. Po třech minutách si na centr Bořka Dočkala naskočil ve vápně Ladislav Krejčí II. a Letenští vedli. Ve 12. minutě mohl skórovat i jmenovec prvního úspěšného střelce Ladislav Krejčí, ale jeho pumelici nejprve domácí obrana vytěsnila a s následnou dorážkou si poradil brankář Rapidu Richard Strebinger.

iZdroj fotografie: Reuters

Vídeňská Allianz Aréna se poprvé naplno rozezněla až po poločase. V 63. minutě se ocitl sám před sparťanskou svatyní Christoph Knasmüllner a z bezprostřední blízkosti se nemýlil. O osm minut později se rakouský kanonýr radoval podruhé, jeho hlavičku do levého spodního rohu brány totiž nedokázal nikdo z hostujících obránců zastavit.

Pražská Sparta si tak do odvety veze výsledek 1:2, který vzhledem k novým pravidlům znamená jediné. Svěřenci Pavla Vrby musí k postupu do dalšího předkola Ligy mistrů Rapid zdolat o dva a více gólů.

Pravidla jsou daná. Musíme doma dát víc gólů, než soupeř a jedině to nás posouvá dál. Může to být 3:2, dáme v prodloužení čtvrtý gól, půjdeme dál a budeme říkat, že to je dobře. Diskutovat o tom po prvním zápase je zbytečné,“ okomentoval současnou situaci kouč Pavel Vrba, podle něhož byl problém zejména v produktivitě.

„My jsme si situace vytvořili. To je dobře a jsem rád, že to tak bylo. Na druhou stranu nejsem spokojený s tím, že jsme v těch situacích nebyli produktivní. Určitě jsme měli situace, kdy jsme mohli gólů dát víc. Bohužel se to nepovedlo. Soupeř nás potrestal,“ prohlásil pro klubový web bývalý kouč národního týmu nebo Viktorie Plzeň.

Podle Vrby šlo o utkání dvou rozdílných poločasů, přičemž v první půli jeho svěřenci dominovali. „V prvním poločase jsme hráli velice dobře. Měli jsme tam ještě další šance, které mohly skončit gólem. Soupeř nás bohužel potrestal první akcí ve druhém poločase. Samozřejmě potom měl fázi, kdy byl lepší a po naší chybě v rozehrávce dal druhou branku. Potom se zápas zase vyrovnal,“ dodal pro sparta.cz.

Odveta je na programu již nadcházející středu, Spartu však čeká ještě ligové klání proti Sigmě Olomouc.

Zdroj: sparta.cz, onlajny.com, transfermarkt.com