Sparta utratila za čtvrtou letní posilu 25 milionů. Je to dobrý krok pro mou kariéru, míní kanonýr

Pražská Sparta ulovila letní posilu s pořadovým číslem čtyři. Za koho zaplatila zhruba 25 milionů korun?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Pražská Sparta jen několik dní po přesunu útočníka Tomáše Čvančary do německé Borussie Mönchengladbach hlásí příchod ofenzivní náhrady. Rudý dres bude v nadcházejícím ročníku oblékat nigerijský útočník Victor Olatujni, který přichází po vydařeném půlroce v libereckém Slovanu. Za třiadvacetiletého kanonýra zaplatil klub z Letné podle zákulisních spekulací částku mezi 20 a 25 miliony korun bez dalších bonusů.

Přestupuje k nám hráč se zajímavými fyzickými a rychlostními parametry. Jedná se typologicky o útočníka, kterého v kádru aktuálně nemáme,“ prohlásil na adresu nové akvizice sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický. Nigerijec, který v uplynulém ročníku nasázel v 18 utkáních osm branek, má podle něj stále velký potenciál. „Victor má potenciál se v našem prostředí nadále rozvíjet, i to je klíčový důvod, proč ho přivádíme,“ uvedl pro klubový web.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Olatujni přitom působí v české nejvyšší soutěži pouhých několik měsíců. Odchovanec nigerijského Lagos Islanders si postupně zahrál za slovenské celky Inter Bratislava, Podbrezovou, rakouský Mattersburg a kyperské celky Alki Oroklini a Larnaka. Teprve v lednu letošního roku si jej vyhlédl Slovan Liberec, v jehož dresu patřil mezi nejlepší útočníky jarní části soutěže.

Olatunji: Sparta je jako rodina

Sám Olatujni věří, že na svou formu naváže. „Cítím se dobře, výborně. Jsem moc šťastný, že to mohu být a že jsem se stal Sparťanem. Není jednoduché se sem dostat. Jsem šťastný a vděčný, že se mi to podařilo,“ uvedl pro klubovou televizi s tím, že přesun na Letnou je dobrým krokem. „Bylo to velké rozhodnutí, ale Sparta je jako rodina. Věděl jsem to už předtím a vím, že jde pro moji kariéru o dobrý krok. A věřím, že to bude dobrý krok i pro Spartu,“ uvedl.

Ke svým cílům v novém angažmá se však vyjadřovat nechtěl. „Jako všichni fotbalisté mám své cíle, ale opravdu je teď nechci prozrazovat. Své cíle si nechávám pro sebe a chci jich raději dosáhnout, než abych o nich mluvil. Mám ale velmi dobrý pocit z toho, že tahle sezóna bude velmi dobrá pro Spartu i pro mě,“ přiznal Nigerijec, který je čtvrtou letní posilou Sparty. Kádr úřadujícího šampiona pod taktovkou Briana Priskeho již dříve posílil brankář Jakub Surovčík z Jablonce, záložník Michal Ševčík z Brna a útočník Veljko Birmančević z francouzského Toulouse.

Dokáže se Victor Olatunji v pražské Spartě prosadit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články