Kam se hrabe Chorý. Sparta řeší přestup, který zamává s celou ligou

V posledních dnech se horlivě mluví o odchodu reprezentačního útočníka Tomáše Chorého z Plzně do Slavie. Ale na scéně je další třaskavý přestup.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Jeho výkony v české lize omámily spoustu evropských klubů. Nyní se o produktivního hráče výrazně zajímají dva slavné turecké týmy. Srbský křídelník Veljko Birmančevič si může po uplynulé sezoně z nabídek mířících z exkluzivních adres vybírat. Jeho šestnáct ligových gólů a 11 asistencí vzbudilo mezi fotbalovými agenty pozdvižení. Díky skvělé bilanci v české lize si navíc vysloužil pozvánku do srbské reprezentace pro Euro. A to už něco znamená.

Birmančevič do Turecka?

O šestadvacetiletého srbského borce aktuálně usilují dva turecké velkokluby. Srbský portál Mozzart Sport tvrdí, že Sparta za něj požaduje 174 milionů korun. Podle českých zdrojů je to ale pouze spekulace a letenský tým rozhodně nepůjde pod 220 milionů. Ostatně taková je v současnosti dle expertů z Transfermarkt Birmančevičova tržní cena.

Ale zvlášť Fenerbahce by mohlo být pro Veljka velká výzva. Do týmu totiž přišel slavný kouč José Mourinho. Birmančevič sám prohlásil, že Sparta není jeho cílovou stanicí. „Díky současné formě můžu udělat velkou kariéru v některém ze špičkových klubů v top pěti evropských soutěžích,“ nastínil v květnu své plány Birmančevič.

Sparta to bude mít těžké

Sparta by Birmančeviče rozhodně ráda udržela. Zvlášť po odchodu milovaného kapitána Ladislava Krejčího do španělské Girony. A navíc před bojem o vysněnou Ligou mistrů. Odchod nejlepšího hráče Fortuna ligy by s celou soutěží rozhodně zamával. Takový hráč prostě nejde nahradit. Ale pokud přiletí vysoká nabídka, bude mít Sparta těžké odolat. Její největší rival z Edenu také řeší velkou ztrátu, jak jsme psali na SportechŽivě.

Sparta bude mít dalšího hráče ve Španělsku? Ve hře je 880 milionů korun

„Určitě budu v kontaktu s Tomášem Rosickým a mým agentem a před sezónou uvidíme, jestli zůstanu nebo odejdu. Uvidíme, co pro mě bude nejlepší. Zda zůstat ještě rok ve Spartě. Najdeme nejlepší možné řešení. Ve Spartě můžu třeba další sezónu zůstat,“ nastínil hvězdný Veljko Birmančevič, který se svým Srbskem uhrál na Euru pouhé dva body a nepostoupil ze skupiny.

Dokázala by Sparta nahradit Birmančeviče? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články