Operace a několik měsíců mimo hru. Fotbalová Slavia řeší ztrátu velké opory

Fotbalová Slavia řeší velký problém. Na několik měsíců přišla o jednoho z lídrů kabiny. K situaci už se vyjádřil i trenér Jindřich Trpišovský.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Vyšetření nepřineslo dobré zprávy. Brankáře fotbalové reprezentace Jindřicha Staňka čeká operace a dlouhá pauza. Magnetická rezonance odhalila luxaci pravého ramenního kloubu a poškozené vazy. Osmadvacetiletý Staněk se zranil v posledním utkání národního týmu na mistrovství Evropy v Německu proti Turecku.

Staněk nemohl pokračovat

Staněk v utkání s Turky bravurně vyrazil ránu Kenana Yildize a pak zvednutím ruky marně signalizoval, že má zdravotní problém. Hrálo se dál a jeho zranění využil Hakan Calhanoglu k otevření skóre. Staněk už nemohl pokračovat, Turci nakonec zvítězili 2:1 a poslali Česko z šampionátu domů.

Gólman Slavie, který do pražského týmu přišel z Plzně, věděl hned po dopadu na trávník, že je zle. „Cítil jsem, že to bude špatné, pravá ruka byla skoro bezvládná. Jsem smutný ze spousty věcí. Ze svého zranění, z toho, že jsem musel střídat, nezabránil té dorážce. A zejména z našeho konečného umístění,“ uvedl pro klubový web Staněk, jehož si jako reprezentační jedničku vybral kouč Hašek, o jehož chybách na Euru jsme také psali na SportechŽivě.

Zranění už zažil

Nebylo to poprvé, co se mu takové věc přihodila. S ramenem měl Staněk problémy již dříve. „Ničeho nelituji, reprezentovat pro mě vždycky bylo a je velkou ctí. Chci chytat, vítězit, za každou cenu vždy a na jakémkoliv jevišti. Ve Slavii, v nároďáku. Vrátím se silnější, s tímto typem zranění už vlastní zkušenost mám. Vím, jak postupovat,“ doplnil gólman.

Barákova budoucnost v české reprezentaci? Už proběhla výměna názorů s trenérem

Lékaři národního týmu Staňkovi nahodili rameno zpátky přímo na trávníku. A ve stabilizované poloze brankáře předali do péče lékařů z Edenu. Ty však výsledky následného vyšetření nepotěšily. „Po zklidnění otoku podstoupí zkraje července operační zákrok, rekonvalescence zabere mezi třemi až čtyřmi měsíci,“ dodal doktor Petr Krejčí, který má na starost slávistický A-tým.

Situaci nyní musí řešit i trenér Slavie Jindřich Trpišovský, pro kterého je to citelná ztráta. „Jindra Staněk se během půl roku vypracoval mezi velké opory týmu. Víme, že se s jeho absencí musíme vyrovnat. Máme řadu řešení z vlastních zdrojů jako Aleš Mandous nebo Ondrej Kolář, kteří mají evropské zkušenosti, a Tondu Kinského, který se vrátil z hostování. Tihle kluci se podělí o to, aby nahradili Jindru během jeho rekonvalescence,“ řekl Trpišovský.

Zvládne Slavia ligové zápasy a boj o Evropu bez své opory? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články