Sparta před Teplicemi chystá velké změny v sestavě. Kdo dostane šanci? – SportyŽivě

Sparta před Teplicemi chystá velké změny v sestavě. Kdo dostane šanci?

Anglický týden v podání pražské Sparty pokračuje. Letenské po domácí porážce proti Olympique Lyon a vítězství nad Mladou Boleslaví čeká v rámci MOL Cupu mužstvo Teplic.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Sparta by ráda navázala na úspěchy z domácí soutěže, v té totiž již pět kol v řadě neprohrála a aktuálně drží druhou příčku tabulky. Naopak její soupeř z Teplic dlouhodobě tápe a trápícím se Severočechům zatím nepomohla ani výměna na trenérské lavičce. Svěřenci Jiřího Jarošíka totiž v letošním ročníku vyhráli pouze jednou a s pěti body jsou jedním z hlavních aspirantů na sestup z nejvyšší soutěže.
Přesto asistent trenéra Pavla Vrby Luboš Loučka před dnešním pohárovým soupeřem varuje. „Jedle [Jiří Jarošík] už to psal, když přicházel do Teplic, že mu nejde ani tak o jména, ale o hladovost těch hráčů. V zápasech, zejména s Plzní, na nich bylo vidět, že jich bylo plné hřiště. Omladil tým a otázka je, jak k tomu v MOL Cupu přistoupí,“ prohlásil pro klubový web s tím, že jakákoli změna v sestavě Teplic pravděpodobně obraz hry neovlivní.


iZdroj fotografie: Reuters

Nemyslím si ale, že v tom bude nějaká výrazná změna, jestli dá jiné hráče, bude na ně stejně náročný jako na ty, kteří hráli teď v lize. Bude to z jejich strany hodně bojovné utkání, budou hodně běhat a napadat. My se s tím musíme porvat,“ dodal. Asistent Loučka zároveň prozradil, že vzhledem k náročnému programu nelze očekávat ze strany Sparty nejsilnější možnou sestavu a šanci dostanou také méně využívaní hráči.

Liší se v tom, že někteří hráči dostanou šanci. Co se týká systému a toho, co chceme hrát proti Teplicím, to se samozřejmě nemění. Návyky, které chceme po všech hráčích, budeme chtít i teď v Teplicích. Výrazně se tedy nic nemění, akorát pracujete třeba s jinými hráči,“ doplňuje. Teplice navíc budou soupeřem pražské Sparty v dalším ligovém kole, podle Loučky však rozložení programu přípravu neovlivní.


iZdroj fotografie: Reuters

Fotbalový život někdy tohle nabízí. V minulé sezoně jsme hráli pohár s Jabloncem a brzy poté jsme s nimi hráli v lize. Co se týká budoucnosti, poznatky budou živější, o to lepší bude příprava na ten další zápas. Já osobně ale o tom nijak výrazně nepřemýšlím, jestli s nimi hrajeme teď a za deset dní znovu,“ zakončil pro klubový web. Utkání začíná v 17:00 a přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.

Zdroj: AC Sparta Praha, Transfermarkt

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 231 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy