Sparta padá? Místo na Letnou má jeden z největších českých talentů zamířit na nečekanou adresu

Na podzim ve Fortuna lize zářil. Bylo jen otázkou času, kdy po Davidovi Pechovi zatouží elitní české týmy. Sparta měla velký zájem, boj o dvacetiletého beka ale prohrála.

i Zdroj fotografie: FK Mladá Boleslav
                   

I když David Pech v nejvyšší české soutěži debutoval už v srpnu 2019, celkem v ní odehrál jen 36 zápasů. Na vině je těžké zranění, které utrpěl v průběhu Tipsport Malta Cupu 2020. O co šlo? Přetrhané vazy v kotníku a tříštivou zlomeninu. Silou vůle i charakteru se dokázal Pech vrátit do ligy a na podzim již patřil k k nejlepším hráčům Mladé Boleslavi. Nebylo tak překvapením, když si kvalit dvacetiletého pravého beka brzy všimly největší české kluby.

Ofenzivní klenot

O obránce, který v mládežnických kategoriích Mladé Boleslavi nastupoval na pozici útočníka, měla velký zájem Sparta. Pech sice neudivuje statistikami, přesto ale jde o žhavé zboží. Na jeho věk disponuje úžasnou taktickou vyspělostí, herní inteligencí a rychlostí rozhodování. Nejde přitom o beka, který posílá do šestnáctky jeden centr za druhým. David Pech má raději průnikové přihrávky, vyvezení míče do středu pole, rychlé otočení nebo prostrčení míče na spoluhráče. Navíc má skvělý driblink.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Mládežnický reprezentant si vede díky poctivosti a buldočí povaze velmi dobře i ve hře dozadu. Snad jedinou výraznější slabinou rodáka z Brandýsa nad Labem jsou vzdušné souboje. Jak se ovšem zdá, přednosti Davida Pecha Letenští nevyužijí. Podle posledních zpráv to vypadá, že z města automobilů nezamíří do Sparty, ale k rivalovi.

Osvědčená linka Mladá Boleslav – Slavia

Pravý bek by měl v nejbližších dnech podepsat smlouvu se Slavií, se kterou by také měl absolvovat zimní přípravu. Ke zvratu zřejmě došlo kvůli nadstandardním vztahům mezi vedeními Mladé Boleslavi a sešívaných. Ostatně z Bolky zamířili do Slavie před nedávnem Ewerton, David Jurásek nebo David Douděra.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund