Prodej talentů? Přirozená součást klubů jako Mladá Boleslav, přiznává trenér Hoftych

Hra Mladé Boleslavi na podzim stála nejen na ostřílených veteránech, ale také na mladých perspektivních talentech. Dokáže středočeský klub své naděje udržet i pro jarní část?

i Zdroj fotografie: FK Mlada Boleslav
                   

Dvaadvacet bodů, šestá příčka tabulky a jen minimální ztráta na čtvrtou příčku. Mladá Boleslav má za sebou pod trenérem Pavlem Hoftychem úspěšný podzim, ve kterém se pětapadesátiletému trenérovi podařilo dát prostor i řadě mladíků. O některé ze jmen v sestavě Středočechů se dlouhodobě zajímá pražská Slavia, Sparta, Viktoria Plzeň, ale také ostravský Baník. Podle Hoftycha má šanci na úspěšnou kariéru hned několik hráčů mladších dvaadvaceti let.

Jistě k nim patří osmnáctiletý Lukáš Mašek, devatenáctiletý Vojtěch Stránský, dvacetiletý David Pech, kteří fotbalově vyrostli v Mladé Boleslavi, a z jiných klubů přestoupivší jedenadvacetiletý Denis Donát z Hradce Králové, jedenadvacetiletý Ladislav Krobot z pražské Slavie, osmnáctiletý Matyáš Vojta z pražského Vyšehradu, dvaadvacetiletý Denis Darmovzal z Opavy,“ nastínil v rozhovoru pro klubový web.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Klub z města automobilů podle něj zároveň nesmí bránit mladým talentům v případném odchodu do jednoho z českých velkoklubů. „U klubů, k jakým patří například Mladá Boleslav, je prodej hráčů přirozenou součástí klubového života a finančního zabezpečení, protože běžný provoz nejde utáhnout jen ze sponzorských peněz. Osobně vnímám, že pro klub je dobrá vizitka, když je o jeho hráče zájem,“ zhodnocuje Hoftych.

Hoftych: Bylo by špatně, kdyby nebyl zájem o hráče

Zásadní je podle něj také vhodná doba prodeje hráče. „Na vedení klubu potom je, zda prodej dobře načasuje a ideálně zhodnotí. Vždycky je to o tom, že když se objeví nabídka, jedná se o dobrou vizitku klubu i trenérů, a z toho vyplývá, že by bylo špatně, kdyby o žádného našeho hráče zájem nebyl,“ doplňuje s tím, že strategie Mladé Boleslavi a jejího vedení je v této oblasti velmi vhodná.

Dbají o prezentaci mládeže a investice do mládeže. Chválím zdejší tréninkové podmínky, které mají všechny mládežnická družstva i dospělý tým a klub za to bude určitě sbírat v budoucnosti ovoce,“ věří Hoftych a zřejmě má pravdu. O důležité hráče v dresu Mladé Boleslavi se totiž zajímá hned několik českých celků a již v lednu by mohli za vysokou částku změnit dres. Jedním z nich je například čtyřiadvacetiletý záložník Samuel Dancák, po kterém touží pražská Sparta.

Souhlasíte s filozofií Mladé Boleslavi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články