Sparta nebo Slavia. O zlínského Condeho v létě bojovaly velkokluby, aktuálně na nabídku čeká

                   

Patří mezi nějvětší talenty, které se v českém fotbale objevily. Proto není divu, že se o dvacetiletého Cheicka Condeho v letním přestupovém období praly velkokluby – zájem měla jak pražská Slavia, tak Sparta. Přesto nakonec mladý Guinejan zůstal v barvách Zlína a podle informací generálního manažera klubu zatím žádná jednání na stole nejsou.

Do Zlína přišel teprve v lednu z třetiligového Táborska, už v létě však o něj stála obě pražská „S“ a jeho přestup byl – i přes vysokou cenovku, blížící se 30 miliónům korun – na spadnutí. Pražská Sparta však jednala přímočařeji a proto se Conde se svým agentem rozhodl právě pro ni. Letenští však na poslední chvíli obrátili a přivedli z Turecka zkušeného Davida Pavelku, což znamenalo nečekanž návrat zpět do Zlína.

„Já se o tom, co nám provedli, snad ani vůbec nechci bavit. Snad jen to, že seriózní jednání vypadá úplně jinak. Jste na něčem domluveni a druhá strana vám pak předloží… Ne, já to nebudu říkat, obraťte se na Zdeňka Grygeru,“ zuřil tehdy pro Seznam Zprávy majitel zlínského klubu Zdeněk Červenka.

i(zdroj: twitter.com/footballzlin)

Očekávalo se, že přestupový boj o dvacetiletého záložníka z Guinei, bude pokračovat i v nadcházejícím přestupovém okně – ale opak je pravdou. Podle generálního manažera klubu Zdeňka Grygery sice trvá zájem o mladý talent, žádná jednání však neprobíhají. „Zájem o něj trvá, ale oficiální nabídky teď nejsou. Přes Vánoce bylo ticho, uvidíme teď v lednu. Je mu dvacet, je u nás teprve rok. Na přestup netlačíme,“ řekl pro iSport.cz.

Conde tak pokračuje ve zlínských barvách v kvalitních výkonech. Na podzim vynechal ve žlutomodrém dresu jen jedno utkání a patří mezi opory kouče Bohumila Pánika. „Je to mimořádný silový hráč, moderní střední záložník. Na svůj věk je vyspělý, nesnáší porážky. Tělesnou konstituci má stejnou jako Paul Pogba. Nebývá zraněný, je mentálně odolný. Může hrát třikrát týdně, aniž by se cítil unavený. Je výjimečný. Dnes je výhodnou investicí pro každý evropský klub,“ chválil pro iSport.cz dvacetiletého záložníka Grygera.

i(zdroj fotografie: PxHere)

Je tak otázkou, zda se Conde skutečně vydá cestou přestupu do klubů české špičky. Zájem by stále měla mít pražská Slavia, kreativní záložník by mohl pomoci i Viktorii Plzeň – pro tu je však překážkou třicetimiliónová cenovka. Ve hře je tak i přestup mladého talentu přímo do jedné ze zahraničních lig, přesto aktuálně mladý Guinejan zůstává na východě Moravy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články