Sparta myslí na budoucnost, pojistila si Hložka

                   

Úvodní utkání pražské Sparty proti Slovácku se určitě nevyvíjelo podle představ tamního vedení ani samotných hráčů. Ti si totiž od začátku nové sezóny slibovalo dlouho očekávaný restart s čistým štítem, který přinese změnu k lepšímu. Na nelichotivém výsledku 0:2 se z velké části podílely také chabé letní posily do předních řad, kterým se jednoduše nedaří střílet branky, což je pro ofenzivně laděné fotbalisty poměrně podstatný problém. Libor Kozák ani Benjamin Tetteh nejsou v životní formě a mnoho dalších možností trenéru Václavu Jílkovi na hrot nezbývá. Naštěstí může počítat alespoň s mladičkým Adamem Hložkem, jehož si letenský klub navíc pojistil na další tři roky.

Adam Hložek je budoucností Sparty, pokud si udrží výkonnost

Teprve šestnáctiletý Adam Hložek byl obrovským překvapením minulého ročníku Fortuna ligy. Mezi dospělé velice překvapivě naskočil poté, co Spartu trápila zranění jejich hlavních útočných opor. Mladík si na hlavní útočné pozici A týmu rozhodně nevedl špatně, obranám soupeřů mnohdy zatápěl jako zkušený harcovník. Proto nikoho nepřekvapilo, když mu vedení letenských nabídlo novou, lukrativní smlouvu na tři roky. Pravidla soutěže ovšem nedovolují, aby fotbalista mladší osmnácti let podepsal smlouvu na vícero let, proto Sparta zvolila to nejdelší možné období.

Sportovní ředitel Sparty Tomáš  Rosický se dlouhodobě netají velkými ambicemi, které do Hložka vkládá. Po oznámení nového kontraktu novinářům sdělil:

„Adam Hložek je velký talent nejen Sparty, ale celého českého fotbalu. Nesmíme ale zapomínat na to, že je to stále velmi mladý kluk, kterému bude teprve sedmnáct let. Potřebuje od nás všech čas, což je potřeba zdůraznit obzvlášť v dnešní době, kdy téměř nikdo nemá dostatek trpělivosti. Adam musí přirozeně dospívat a rozvíjet se. Jako člověk i jako fotbalista. Chceme se podílet na tom, aby byl jeho hráčský i osobnostní vývoj nadále postupný. Těšíme se, že budeme nadále společně pracovat na tom, že z Adama vyroste úspěšný hráč. Má pro to totiž ty nejlepší předpoklady.“

Adam dostal nejlepší možný dárek k narozeninám

Adam Hložek se díky loňskému listopadu stal dosud nejmladším fotbalistou, který kdy v hlavním týmu Pražanů nastoupil. Dnes už to ale neplatí, táhne mu totiž na sedmnáct, konkrétně slaví 25. července (pokud byste mu někdo chtěl snad popřát). Vedení milované Sparty mu tak dalo předčasný dárek k narozeninám, který asi jen tak někdo nebo něco nepřebije.

I tak ovšem mladík zůstává skromný a nohama pevně na zemi, což je pro hráče jeho velikosti důležité. Kolikrát už jsme totiž byli svědky toho, že šikovným plejerům z České republiky sláva přerostla přes hlavu a nakonec skončili jako trosky (Že by byla řeč o Martinu Feninovi?). Hložek ale zatím vypadá, že on je naprosto jiná liga. K podpisu nové smlouvy se vyjádřil následovně:

„Jsem moc rád, že jsem podepsal se Spartou novou smlouvu. Doufám, že nová sezona bude o dost lepší, než byla ta minulá z pohledu týmového i mého. Je to výborný dárek k narozeninám, ale moje motivace zůstávají stejné. Mým cílem je získat se Spartou titul.“

Foto: stwity.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články