Sparta? Musím prokázat, že umím pořád dávat góly, říká po návratu z Olomouce Juliš

                   

V Olomouci si vybudoval za půlroční hostování pověst ostrostřelce, přesto v dresu Sparty čeká na gól téměř tři roky. Reč je o pětadvacetiletém útočníkovi Lukáši Julišovi, který se vrací na Letnou v excelentní formě. „Nyní se cítím moc dobře a hostování upřímně předčilo má očekávání,“ přiznal pro klubový web.

Bývalý mládežnický reprezentant započal sezónu ve sparťanském béčku, ve kterém na podzim zaznamenal 11 soutěžních tref. I proto po něm sáhla Olomouc. A rozhodně neprohloupila. „Před tím, než jsem do Olomouce šel, jsem dlouho ligu nehrál, často jsem byl zraněný a na podzim jsem hrál za béčko ve třetí lize. Důležité pro mě bylo, že jsem se chytl hned na začátku, kdy jsem v prvním zápase dal dvě branky, vyhráli jsme,“ prozradil.

„Od té chvíle mi i spoluhráči víc věřili, vzali mě mezi sebe a díky tomu jsem dával góly až do konce,“ uvedl. Ve 14 utkáních za olomouckou Sigmu vstřelil 10 branek a patřil k hlavním postavám záchrany hanáckého klubu. „Teď doufám, že si tu formu přenesu i sem a budu platný Spartě,“ dodává.

iLukáš Juliš (číslo 39) oslavuje branku Sigmy v záchranářském utkání proti Příbrami. (zdroj: twitter.com/SKSigmaOlomouc)

Výhodou návratu do sparťanské sestavy by mělo být i pokračování kouče Václava Kotala. Ten vedl Juliše na podzim ještě v B-týmu a proto ví, co od něj očekávat. „Trenéra Kotala znám a na podzim jsem pod ním odehrál všechny zápasy i přesto, že první tři utkání jsem nebyl schopný trefit ani tu velkou síť za bránou,“ prozradil. „Je výhoda, že mě už zná a ví, co ode mě může čekat. Na druhou stranu já musím prokázat, že umím pořád dávat góly a přesvědčit ho, abych mohl hrát,“ pokračuje.

Juliš věří, že kabině Sparty pomohlo k sebevědomí i vítězství v poháru. „Můžu to porovnat díky tomu, že jsem byl v kontaktu s klukama i v době, než se začalo vyhrávat. Bylo vidět, jak se ta nálada mění, že si najednou věřili a byli silnější,“ nastiňuje. „Nakonec se jim podařilo skoro všechny zápasy vyhrát a získat trofej. I pro mě je určitě plus, že přicházím do týmu, který zažil úspěch. Teď hlavně doufám, že budu zdravý, stanu se pro Spartu platný a zasloužím si místo v týmu,“ dodává.

Odchovanec letenského klubu má za sebou více než 80 startů v A-mužstvu, jeho růst však brzdila častá zranění. V předloňské sezóně hostoval v Bohemians 1905, za klokany však odehrál jen osm utkání, než ho ze hry vyřadilo zranění kolena.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení