Sparta? Musím prokázat, že umím pořád dávat góly, říká po návratu z Olomouce Juliš

(zdroj: twitter.com/ACSpartaEN)

V Olomouci si vybudoval za půlroční hostování pověst ostrostřelce, přesto v dresu Sparty čeká na gól téměř tři roky. Reč je o pětadvacetiletém útočníkovi Lukáši Julišovi, který se vrací na Letnou v excelentní formě. „Nyní se cítím moc dobře a hostování upřímně předčilo má očekávání,“ přiznal pro klubový web.

Bývalý mládežnický reprezentant započal sezónu ve sparťanském béčku, ve kterém na podzim zaznamenal 11 soutěžních tref. I proto po něm sáhla Olomouc. A rozhodně neprohloupila. „Před tím, než jsem do Olomouce šel, jsem dlouho ligu nehrál, často jsem byl zraněný a na podzim jsem hrál za béčko ve třetí lize. Důležité pro mě bylo, že jsem se chytl hned na začátku, kdy jsem v prvním zápase dal dvě branky, vyhráli jsme,“ prozradil.

„Od té chvíle mi i spoluhráči víc věřili, vzali mě mezi sebe a díky tomu jsem dával góly až do konce,“ uvedl. Ve 14 utkáních za olomouckou Sigmu vstřelil 10 branek a patřil k hlavním postavám záchrany hanáckého klubu. „Teď doufám, že si tu formu přenesu i sem a budu platný Spartě,“ dodává.

Lukáš Juliš (číslo 39) oslavuje branku Sigmy v záchranářském utkání proti Příbrami. (zdroj: twitter.com/SKSigmaOlomouc)

Výhodou návratu do sparťanské sestavy by mělo být i pokračování kouče Václava Kotala. Ten vedl Juliše na podzim ještě v B-týmu a proto ví, co od něj očekávat. „Trenéra Kotala znám a na podzim jsem pod ním odehrál všechny zápasy i přesto, že první tři utkání jsem nebyl schopný trefit ani tu velkou síť za bránou,“ prozradil. „Je výhoda, že mě už zná a ví, co ode mě může čekat. Na druhou stranu já musím prokázat, že umím pořád dávat góly a přesvědčit ho, abych mohl hrát,“ pokračuje.

Juliš věří, že kabině Sparty pomohlo k sebevědomí i vítězství v poháru. „Můžu to porovnat díky tomu, že jsem byl v kontaktu s klukama i v době, než se začalo vyhrávat. Bylo vidět, jak se ta nálada mění, že si najednou věřili a byli silnější,“ nastiňuje. „Nakonec se jim podařilo skoro všechny zápasy vyhrát a získat trofej. I pro mě je určitě plus, že přicházím do týmu, který zažil úspěch. Teď hlavně doufám, že budu zdravý, stanu se pro Spartu platný a zasloužím si místo v týmu,“ dodává.

Odchovanec letenského klubu má za sebou více než 80 startů v A-mužstvu, jeho růst však brzdila častá zranění. V předloňské sezóně hostoval v Bohemians 1905, za klokany však odehrál jen osm utkání, než ho ze hry vyřadilo zranění kolena.