Sparta hlásí první vlnu prodlužování smluv. Kdo na Letné zůstává a kdo na nový kontrakt stále čeká?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Vedení pražské Sparty oznámilo prodloužení několika stávajících kontraktů, největší hvězdy týmu si však na další smlouvu musí počkat. Je však jisté, že na Letné zůstává třetí nejlepší střelec týmu napříč soutěžemi, defenzivní záložník Ladislav Krejčí, který s klubem podepsal smlouvu až do léta 2025.

Dalšími tvářemi, které pod Pavlem Vrbou pokračují jsou i stoper Martin Vitík, obránce Tomáš Wiesner nebo talentovaní mládežníci František Kotek a Adam Gabriel.

„Cítím se skvěle, jsem rád, že jsme se dohodli a můžu tady dál pokračovat. Za poslední dva roky se můj vztah hodně vyvinul, klub mi přirostl k srdci a cítím se tady výborně. Po fotbalové stránce se díky tomu můžu rozvíjet a předvádět ty nejlepší výkony,“ prohlásil pro sparta.cz jednadvacetiletý odchovanec brněnského fotbalu Ladislav Krejčí. Jeho čtyřleté prodloužení smlouvy má být podle Rosického potvrzením správného vývoje mládeže klubu.

iSrdjan Plavsić (na zemi) slaví branku. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Progres našich talentů, ať už jsou v A-týmu, béčku, na Strahově v akademii, nebo na hostování, hodně sledujeme. Budoucnost klubu představují do velké míry mladí hráči, kteří se pravidelně zlepšují a jejich vývoj jde správnou cestou. Nesoustředíme se proto jen na vyjednávání s těmi, kterým končí smlouvy, ale průběžně připravujeme nové kontrakty pro hráče, u kterých sledujeme progres,“ prohlásil pro sparta.cz sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Podle něj je dalším cílem prodloužení smlouvy osmnáctiletého reprezentanta Adama Hložka, jehož kontrakt končí v létě nadcházejícího roku. „Jednání o prodloužení smlouvy už jsme zahájili,“ doplnil Rosický. Ten jedním dechem dodává, že pro výchovu budoucích talentů je současná doba a její restrikce náročná.

iZdroj fotografie: Reuters
(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Pro kluky z mládežnických výběrů je teď sice obecně složitá doba, nehrají zápasy, v poslední době většina trénuje téměř jen individuálně. Ale to, že nám na práci s talentovanými hráči záleží, by měli vnímat a mělo by to pro ně představovat velkou motivaci,“ dodal pro klubový web Rosický.

Sparta však musí zvažovat i prodlužování smluv dalším hráčům. V létě letošního roku končí smlouva aktuální brankářské jedničce Letenských Florinu Nitovi, v klubu by mohl skončit i srbský štírek Srdjan Plavšić, útočník Libor Kozák, záložník Michal Sáček nebo pravý bek Ondřej Zahustel. Nejistá je i situace ohledně slovenského stopera Dávida Hancka, který na Letné hostuje i italské Fiorentiny a je otazníkem, zda Sparta třímiliónovou opci (78 miliónů korun) využije.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články