Sparta dokázala v Olomouci otočit dvoubrankové manko. Musíme být jako Manchester United za Fergusona, prohlásil Karlsson

Zdroj fotografie: Reuters

Pavel Vrba slaví úspěšnou premiéru na lavičce pražské Sparty. Letenští sice krátce po poločase prohrávali již o dvě branky, s přispěním dvou pokutových kopů si však nakonec odvážejí z Olomouce tři body. „Emočně je to zatím největší zážitek ve Spartě. Soupeř taky předvedl super výkon, byl to zápas se vším všudy. Na všechno si zvykáme, časem půjdeme nahoru,“ prohlásil pro utkání pro Sparta TV mladý stoper Martin Vitík.

Sparta poprvé inkasovala už v 9. minutě, kdy se po centru prosadil teprve osmnáctiletý olomoucký talent Kryštof Daněk. Letenští mohli do poločasu vyrovnat, střely Krejčího i Karlssona však dokázal vytěsnit Aleš Mandous. Dvě minuty po poločase pak navýšil vedení domácích Pablo Gonzalez, jak však po utkání přiznal Karlsson, v obrat věřil od prvního momentu.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Jsme Sparta, musíme být něco jako Manchester United za Fergusona, když dokázali takovéhle zápasy otáčet. Věřili jsme si, i trenér nám pořád říkal, že jsme skvělý tým se skvělými individualitami. Takže myslím, že ani za toho stavu 0:2 jsme neztratili víru a to se projevilo,“ prohlásil pro sparta.cz. Svěřenci Pavla Vrby snížili v 57. minutě, kdy se po akci na trase Vitík – Krejčí prosadil právě druhý jmenovaný. Vyrovnání přišlo o deset minut později, kdy po faulu na Kozáka proměnil pokutový kop David Moberg Karlsson.

V hektickém závěru mohli kormidla utkání otočit na svou stranu obě mužstva, po faulu olomouckého Gřeššáka byl však nabídnut Spartě další pokutový kop, který Karlsson opět proměnil Právě penalty přitom patřili mezi slabiny mužstva. „Já ty předchozí nekopal, takže moje sebevědomí to neovlivnilo. Chce to mentální sílu. Dneska obzvlášť, protože mě celý zápas bolela hlava. Ale myslím, že v tomhle jsem silný a doufám, že přidám spoustu dalších branek,“ dodal Karlsson pro sparta.cz.

Lukáš Juliš (číslo 39) slaví jeden ze svých gólů. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

První vítězství po svém příchodu do Sparty tak může slavit kouč Pavel Vrba. „Nemůžu říct, že dnešní utkání bylo úplně podle mého gusta, ale pro diváky bylo určitě zajímavé. Přineslo spoustu situací, při kterých se určitě u televize bavili. Myslím si, že takový by fotbal měl být. Jsem rád, že se nakonec štěstí přiklonilo k nám,“ prohlásil.

„Obě mužstva chtěla hrát fotbal, chtěla být ofenzivní, vytvářela si šance, pět gólů, jedna chycená penalta – myslím si, že zápas měl svoji kvalitu,“ dodal pro sksigmaolomouc.cz bývalý kouč Viktorie Plzeň nebo národního týmu. Sparta se tak posunula na druhou příčku aktuální tabulky české nejvyšší soutěže před Jablonec, jehož utkání bylo odloženo. Naopak Sigma z posledních pěti utkání dokázala vydolovat pouhé čtyři body a posunula se na deváté místo tabulky.