Souček se vrací do Edenu. Jsem rád, že tady zase vyběhnu, přiznal

i zdroj fotografie: Reuters
                   

Přesto, že od jeho přestupu do anglického West Hamu United uplynul již rok, sešívaní na něj stále nezapomněli. Šestadvacetiletý defenzivní záložník Tomáš Souček je stále pro fanoušky modlou a i přes roční působení na ostrovech je stále členem tamní kabiny, což bylo vidět mimo jiné i po postupu Slavie do další fáze Evropské ligy. I proto se na svůj návrat do Edenu, tentokrát v reprezentačním dresu, velmi těší. 

„Na Eden vzpomínám v tom nejlepším. Jsem rád, že tady zase vyběhnu,“ prohlásil Souček před utkáním proti Belgii. „Už když jsem tu přišel, všechno se mi to vybavilo, plno vzpomínek. Takže se těším na zápas a jsem rád, že to je právě tady,“ dodal defenzivní záložník, který si v minulém utkání kvalifikace na světový šampionát připsal svůj první reprezentační hattrick.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Jak sám přiznal, míč, kterým dopomohl ke konečnému výsledku 2:6 na půdě Estonska uloží mezi další cenné trofeje. „Nechal jsem si balón od všech podepsat, od hráčů až po realizační tým. Budu jej mít doma ve svém muzeu, kde sbírám tady ty velké věci a je to jeden z největších balónů. Opravdu si toho vážím,“ dodal záložník West Hamu, který jeho soupeř z Leicesteru City Youri Tielemans označil za největší nebezpečí současné české reprezentace.

„Hraje dobře, často nabíhá do šestnáctky, je nebezpečný, ale vím, jak na něj. Prozrazovat to ale nebudu,“ usmíval se na předzápasové tiskové konferenci Tielemans, který se podílel i na výhře 3:1 proti Walesu.

Kapitánská páska? Obrovská čest

Souček by zároveň měl při plánované absenci Vladimíra Daridy nastoupit s kapitánskou páskou. „Pořád je to otázka na trenéra a další spoluhráče, ale jestli k tomu dojde, tak já budu jenom rád. Byla by to obrovská čest. Ale není to jenom o té pásce, já chci být vůdčí postavou týmu, korigovat spoluhráče, pomáhat jim i když pásku nemám. Ale samozřejmě by to pro mě osobně hodně znamenalo,“ dodal.

Receptem na belgickou reprezentaci, ve které září hvězdy jako Eden Hazard, Kevin de Bruyne nebo Thibaut Courtois by podle Součka měla být zejména týmovost. „Víme, že oni mají velkou individuální kvalitu. Ale naším receptem je to, že jsme jeden tým, ve kterém bojuje jeden za druhého a to je naše největší kouzlo, které můžeme do zápasu dát a využít. A věřím a doufám, že právě tohle v zápase ukážeme a budeme z toho profitovat,“ pokračuje.

„Všichni víme, že Belgie je favorit, ale i my se chceme dostat na mistrovství světa. Zítřejší zápas je k tomu velkým krokem a proto se s nimi chceme porvat a ukázat maximum,“ dodává. Utkání české reprezentace proti Belgii začíná ve 20:45 a přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články