Souček s Coufalem mohou přivítat posilu. West Ham si brousí zuby na hvězdu Juventusu

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Pozvedl nad hlavu trofeje pro vítěze Ligy mistrů, s národním týmem dominoval na Mistrovství světa. Kariéra Sami Khediry je bezpochyby úspěšnou, přesto však třiatřicetiletý záložník doufá, že si v ní splní ještě jeden sen. „Když jsem byl dítětem, bylo mým velkým snem zahrát si v Premier League,“ přiznal pro Sky Sports. A právě ten se mu může splnit, Juventus mu dal volnou ruku hledat si nové angažmá a zájem mají i kluby z Anglie.

„Jsem velmi šťastný a spokojený se svou dosavadní kariérou, ale jedna věc mi stále schází, protože tenhle sen se zatím neuskutečnil – a to být součástí Premier League,“ prohlásil před několika dny pro německou televizi Sky Sports Khedira. Ten v letošní sezóně zatím neodehrál ani minutu a nevlezl se ani na lavičku Juventusu, i proto dostal od kouče Andrey Pirla svolení k lednovému odchodu.

(zdroj fotografie: PxHere)

Zájem o třiatřicetiletého záložníka zatím projevily kluby z Turecka, ale i dvojice ostrovních celků. Jak nedáno přiznal, právě k nim se Khedira touží připojit. „Sledoval jsem spousty zápasů Premier League zamlada, ale nyní sleduju anglický fotbal ještě více,“ uvedl. „Vždycky jsem si užíval hrát proti celkům z Anglie v rámci Ligy mistrů. Ta atmosféra, styl a fotbalové myšlení mi vždycky imponovalo,“ dodal.

Snahu získat bývalého záložníka německého Stuttgartu nebo Realu Madrid má Everton. Khedira, který dříve pod Ancelottim nastupoval ve španělském velkoklubu, se nákloností k italskému stratégovi netají. „Ancelotti odvádí skvělou práci a je vyjímečná osobnost. Je jeden z trenérů, kteří mě doslova okouzlili,“ uvedl.

(zdroj fotografie: PxHere)

Třiatřicetiletý Němec by se však mohl stát i spoluhráčem českého tandemu Tomáš Souček – Vladimír Coufal. Podle serveru Sportmediaset o něj má velký zájem i kouč West Hamu United David Moyes. „Kdyby to bylo možné, bylo by to pro mě určitě splnění velkého snu a pocta, být součástí jednoho z klubů Premier League,“ dodal Khedira.