Souček? Pomáhá mi poznávat klub, spoluhráče, trenéry, mraky lidí, přiznal Coufal po příchodu do West Hamu

Vladimír Coufal při premiérovém vystoupení v dresu West Hamu United svádí souboj s Harveym Barnesem z Leicesteru City. (zdroj: reuters.com, xxstringerxx xxxxx)

Tomáš Souček a Vladimír Coufal. Nové duo ex-slávistů, nyní působící v dresu anglického West Hamu United vzbuzuje na ostrovech velký poprask. Jak se sám nově příchozí Coufal svěřil pro slavia.cz, v kabině již zaznívají slova jako „Czech mate“ nebo „Czech mafia“, on si přesto své jméno musí vybojovat sám. „Berou mě určitě jinak, ale ta pravda leží jenom na hřišti a já si to, aby mě vzali, musím zasloužit výkony na hřišti,“ přiznal.

„Respekt si musím získat jen v zápasech a na tréninku. V tom mi Suk sice samozřejmě může trochu pomoct, ale o zbytek se musím postarat sám. Já doufám, že se mi to bude dařit,“ řekl Coufal pro slavia.cz. Jeho parťák Tomáš Souček působí na Olympijském stadionu půl roku, přesto si stihl v klubu, který se v loňské sezóně na poslední chvíli zachraňoval v tamní Premier League, udělat velké jméno.

„Všichni ho berou a uznávají. I sami hráči za ním chodí a ptají se ho na různé věci. Klobouk dolů před ním,“ podotknul Coufal pro klubový web pražské Slavie. „Vlastně i díky němu jsem ve West Hamu. Protože on otevřel ty dveře. Kdyby tenkrát vyhořel, tak by asi zase dlouho nikdo v Premier League po českém hráči nesáhl. Ale on to dokázal, i když tam byl sám, a teď se díky němu na Čechy zase možná budou dívat jinak,“ přiznává.

Překvapil i angličtinou

Osmadvacetiletý bek stihnul nastoupit hned po dvou dnech v Anglii k utkání Premier League, ve kterém mužstvo Davida Moyese dokázalo porazit silný Leicester City tříbrankovým rozdílem. Coufal odehrál povedené utkání, po utkání se navíc blýsknul rozhovorem v plynulé angličtině, což na Twitteru kvitovali i fanoušci Kladivářů.

„Když přijdete do nové země, měli byste jí projevovat úctu, naučit se řeč a dodržovat nějaké zvyky,“ uvedl pro slavia.cz. „Takže doufám, že se budu postupem času v angličtině zlepšovat a že mě budou lidi brát. Nějaké ohlasy jsem samozřejmě zaznamenal, ale tyhle věci si nechci moc pouštět do hlavy. Je to jen první vlaštovka, musím to potvrzovat a nadále se zlepšovat ve všech aspektech,“ zakončuje.