Současný kapitán Slavie Milan Škoda končí. Novým bude Bořil

Foto: bolgegundem.com

Být kapitánem známého a silného klubu, jako je třeba pražská Slavie, je velká čest. I proto berou mnozí hráči možnost nosit kapitánskou pásku nejenom jako výzvu, ale i jako něco, co určitým způsobem potvrzuje jejich kvality, výjimečnost a schopnosti. Poměrně velké rošády nyní proběhly na kapitánských postech v pražské Slavii.

Současný kapitán i zástupci končí

Kdy byl současným kapitánem pražské Slavie? Byl to Milan Škoda, kterého doplňovali zástupci Tomáš Souček a také Josef Hušbauer. Ani jeden však už možnost nosit slávistickou kapitánskou pásku mít nebude. Je to proto, že se s klubem rozloučili, jelikož celá trojice těchto kvalitních hráčů zamířila v zimě do zahraničí. A tak se muselo začít řešit, kdo se ve Slavii stane novým kapitánem.

Vybrán byl Jan Bořil

Volba padla na Jana Bořila, devětadvacetiletého zadáka Slavia. Byl zvolen po hlasování, které proběhlo na závěr soustředění klubu. Do něho se mohli zapojit jak jeho týmoví spoluhráči, tak se do něho zapojil také realizační tým. Samotný bořil je v klubu jedním z těch, co zde hrají nejdéle a tak je to pro něho nejenom určitá čest, ale z pohledu ostatních jde o hráče, který si to svým způsobem zaslouží a není v podstatě nikdo lepší.

Kapitán Slavie samozřejmě musí mít i své případné zástupce. I o těch už bylo rozhodnuto a tak případné úkoly Bořila, může v případě potřeby převzít buď Stanislav Tecl, nebo Ondřej Kúdela. I oni opatří mezi ty zkušenější slávistické hráče s určitým respektem mezi ostatními.

Trenér je spokojen

K volbě kapitána Slavie i jeho zástupců se vyjádřil i samotné trenér klubu Jindřich Trpišovský, který jasně uvedl, že ho volba daných hráčů na post kapitána vyloženě potěšila. Podle něho se jedná o hráče s dobrými zkušenostmi, kteří nejsou žádnými nováčky, ale hráči co mají již něco za sebou. Mají tak na bránu, chuť vítězit a přesně takový by měl kapitán i být.

Foto: bolgegundem.com